Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як у Чернігові ліквідовують наслідки буревію (відео)

Як у Чернігові ліквідовують наслідки буревію (відео)

Наслідки вчорашньої негоди продовжують ліквідовувати в Чернігові. Тут вчора за три години – з 9 вечора до опівночі міський кол-центр прийняв 600 дзвінків, здебільшого – про повалені дерева, обірвані електродроти та як наслідок – відключення світла. Одна людина внаслідок негоди травмована – на 40-річну жінку впало дерево. Більше розкаже Альона Макаренко.Понеділок, близько дев’ятої вечора тут, в забарівському лісі відпочивала компанія людей. Зненацька погода змінилася. Від сильних поривів вітру дерева почали ламатися, інші вирвало з корінням. Люди не встигають покинути ліс. Одне з дерев впало просто на жінку. Як це було – бачив Василь Москалець.

«Вісім чоловік піднімали дерево, ледве підняли його там. Дерева падали, ще на «швидку» впадуть, так вони швидко забрали її. «Швидка» десь протягом 8-10 хвилин приїхала. Забрала, там рука переламана, таз, голова розбита».

Михайло Біжовець, житель вул. Руднєва: «Якби не молодь, там 8 чоловік було, вони не могли підняти це дерево. Якби вона сама була – вона просто загинула б».

40-річну чернігівку госпіталізували до другої міської лікарні. Нині вона в стані середньої тяжкості, сказав завідувач травматологічного відділення Сергій Кушнір. Більше до лікарні люди не зверталися. Тим часом до міського кол-центру з початку негоди, а саме з 9-ї вечора до опівночі надійшло 600 дзвінків.

Оксана Дубровна, керівниця міського кол-центру: «На основі повідомлень, які надходили від нашого населення, була створена 91 аварійна ситуація. 9 дахів у нас пошкоджено, зараз займаються ними житлово-комунальне господарство, будуть відновлювати сьогодні та ремонтувати. В основному ситуації, що стосуються відключення електроенергії. Тому що дуже багато було поривів дротів у нас по місту Чернігову. Далі – ситуації по деревам, які через сильний вітер падали».

Одне з повідомлень залишили жителі будинку 117 на вулиці Пухова. Тут сьогодні в обід досі лежала зламана береза.

Зінаїда, жителька вул. Пухова: «Я пішла балкон закривати і в цей час воно як загуло, як зашуміло, як грохнулось. Я так перелякалась, не зрозуміла навіть, що таке. Дивлюсь – лежить. По склю пройшлось і на піддашок. – Страшно було? – Дуже страшно, і всі інші берези так колихало, прямо до землі».

Олександра Багатюк, жителька вул. Пухова: «Дві машини – одну впоперек, одну так. Там ДСНСники розібрали».

Загалом у Чернігові під поваленими деревами опинилося три автівки. Їх з вечора допомагали звільняти рятувальники.

Дерево з зупинки біля 5-ї школи на 1 травня з 5 ранку прибрала бригада «Зеленбуду». Після цього комунальники приступили до розчищення Болдиних гір.

Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Ви можете самі бачити, скільки дерев впало, скільки гілля попадало від сильного буревію. Задіяно взагалі три бригади, сьогодні з 5-ї ранку вже вони працюють. В першу чергу ми звільняємо від дерев та гілля пішохідні доріжки, автомобільні дороги. Вночі працювали МНС-ники. Після завершення звільнення пішохідних доріжок і доріг ми будемо повертатися прибирати гілля, яке зараз поки не заважає і вичищати всю територію».

Запитуємо Романа Старікова, чи були повалені негодою дерева аварійними.

«Не можна говорити – аварійні дерева, не аварійні дерева. Бо коли ми бачимо зріз дерева, всередині вона трухла чи гниє, то можна буде стверджувати, що воно аварійне, але ж з поверхневого вигляду воно здорове. Тому не можна сказати, що вони аварійні. Я думаю, що роботи ще вистачить до кінця тижня, але ж там передають знову сильні пориви вітру і наприкінці тижня буде погіршення погодних умов».

Вчора ввечері на метеостанції «Семенівка» був зафіксований шквал вітру 28 метрів в секунду, каже черговий синоптик обласного центру з гідрометеорології Ірина Глущенко. У найближчі дні слід очікувати похолодання.

«Завтра вночі до 12-17, вдень до 21-26. А надалі там очікуємо зниження до 7-12 вночі, вдень до 18-23. І буде переважно без опадів. Лише на вихідні можливі короткочасні дощі з грозами».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: буревій, негода, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект