Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як проходять тренування дівчат, які перемогли на Всесвітній олімпіаді з ментальної арифметики (відео)

Як проходять тренування дівчат, які перемогли на Всесвітній олімпіаді з ментальної арифметики (відео)

Розказують вірші і рахують приклади з двозначними і тризначними числами в уяві одночасно. Так пройшло перше тренування після всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики у школярок Анни Красновид і Каріни Ювенко. Займаються ментальною арифметикою дівчата у Ніжині. Анна на змаганнях у Туреччині посіла 1-е місце, Каріна – 3-тє. Вибороли кубки дівчата серед 1000 дітей з усього світу. Як пройшло перше заняття після олімпіади бачила Дар’я Янушкевич.11-річна Каріна Ювенко рахує 50 дій з тризначними числами в уяві. Вони змінюються кожні 2 секунди.

А це 10-річна Анна Красновид. Вона розказує вірш і виконує 10 дій з числами, що змінюються кожну секунду. Все це робить одночасно.

«Ми вірш не згадуємо. Ми його запам’ятовуємо всього один раз і нам цього вистачає. Одна півкуля контролює як я розповідаю вірш, а друга просто рахує».

Сьогодні перше заняття з ментальної арифметики у дівчат після повернення зі всесвітньої олімпіади, яка пройшла у Туреччині. Каріна Ювенко посіла 3-е місце, Анна Красновид стала чемпіонкою світу. На занятті рахують на абакусах, і в уяві.

Олеся Чепела, викладачка і директор школи ментальної арифметики: «Це стародавня рахівничка абакус. На ній є верхні і нижні кісточки, планка. Планка, це найголовніше. Палки – наша відповідь, а кісточки – наші цифри. Діти спочатку роблять це на рахівниках, а потім все це вони переводять в уяву. Уявляють всі ці переходи і залишають в уяві цю картинку».

Так проходила всесвітня олімпіада з ментальної арифметики.

«У нас олімпіада по рахуванню була 8 хвилин. 4 хвилини було на швидкість, чим більше прикладів зробимо на рахівниках і 4 хвилини це на уявній рахівниці. Але як показав результат олімпіади, ми зробили набагато більше і сильніше в уявній рахівниці. Нашим дітям ліньки брати рахівниці вони вже перейшли на уявну і це набагато швидше».

Готувалися до всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики Каріна і Анна - 4 місяці. У червні дівчата тренувалися через день. Кожне заняття – від 4 до 6 годин.

«Що дає ментальна арифметика, так вона запускає роботу двох півкуль одночасно. Раніше говорили, що не може працювати дві півкулі одночасно. Є філолог, а є математик. Це все не правда. Наші діти одночасно розказують вірші і одночасно рахують».

Рідні Анни Красновид, каже школярка, спочатку і не розуміли як і навіщо вона це робить.

«Вони не знають, що це таке. Їм це не подобалося. Вони вважали, що рахувати у стовпчик це краще що може бути. В мене працює дві півкулі одночасно. Я гарно рахую на цих рахівниках і я приймають участь в різних олімпіадах».

Мама Анни Красновид: «Дійсно, нас ніхто не розумів. Казали, ще ж школа, а там така важка програма. І туди необхідно приділяти свій час. Ми зараз робимо домашнє завдання за 15 хвилин».

Каріна Ювенко, бронзова призерка всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики: «В уявній рахівниці я здатна порахувати 100 дій. І з правильною відповіддю. Може грати музика, чи йти фільм, а я все одно буду рахувати мені так і веселіше і цікавіше. Для мене цей кубок як великий шматок золота 3.45 3.46 Це пам’ять, яка залишиться в мене назавжди».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ментальна арифметика, змагання, тренування, школярки, Ніжин, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект