Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Школа №5 вже 1 вересня зустрічатиме школярів оновленим яскравим, а головне утепленим, фасадом (відео)

Школа №5 вже 1 вересня зустрічатиме школярів оновленим яскравим, а головне утепленим, фасадом (відео)

Чернігівська школа №5 вже 1 вересня зустрічатиме школярів оновленим, яскравим, а головне утепленим фасадом. Роботи, які розпочалися ще минулого року, вийшли на фінішну пряму. Про це повідомив директор навчального закладу міському голові під час його візиту.Олександр Юрченко, директор Чернігівської школи №5: «В нас сама холодна школа в місті Чернігові була. Я неодноразово говорив про те, що діти зимою на першому уроці сиділи у нас в рукавицях і шапках, тому що температура була 12 градусів».

Уже цього року ситуація кардинально змінилася. У холодний період температура в приміщенні сягала більше +20 градусів.

Олександр Юрченко, директор Чернігівської школи №5: «Повністю замінені всі вікна у школі, замінені всі двері, зроблені приземки, утеплений дах. Всі роботи по реновації зроблені. А в майстерні перероблений повністю дах».

Втілити проект в життя вдалося завдяки спів фінансуванню міського бюджету і кредитних коштів.

Олександр Макаренко, заступник начальника управління капітального будівництва: «8 мільйонів гривень було виділено кредитних коштів компанії НЕФКО і 4 мільйони було виділено з міського бюджету».

Крім того, міська рада виділила кошти на модернізацію індивідуально-теплового пункту, аби школа мала змогу регулювати самостійно температуру у приміщеннях і економити кошти.

Олександр Юрченко, директор Чернігівської школи №5: «За останні 2-3 роки відбулися дуже великі зміни. З 91 року, я як директором школи працюю, не отримувала школа жодної копійки. Тільки за останні 2 роки. По-перше, немає батьківських поборів, на себе взяла все міська рада. По-друге, ми бачимо зараз який клас, які туалети, це все теж з бюджету. Зараз можна працювати і хочеться працювати».

Міський голова зауважує, що виконані роботи з термомодернізації, це частина не вирішених проблем будівлі, зведеної ще у 1967 році. А ще є розбиті сходи чи старе шкільне подвір’я.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ось ми зайшли в школу. Ми зробили прекрасний фасад. Але проект не враховував внутрішнє оздоблення. Подивіться освітлення, подивіться які підлоги – дерев’яні. Подивіться скільки тут слоїв фарби. 35 цих слоїв. Їх здирали, частково щось фарбували. Це те, що ми маємо».

А по сусідству і два зразки вбиралень – відремонтована і стара.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас 327 вбиралень. За свою каденцію, ми відремонтували 115. Але треба їх доробити. Немає підрядників, які той нещасний туалет може зробити. Вартість туалету 200 тисяч».

Міський голова каже, що навіть якби в бюджеті знайшли кошти аби все відремонтувати за один рік, не вистачило б кваліфікованих робітників.

І таких проблем накопичилося у кожній з 96 будівель закладів освіти, а вирішити їх заважає, каже міський голова, обмежені можливості бюджету Чернігова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На жаль, фізично стільки мало коштів. І щороку постійно потрібно вирішити проблему забезпечення певної категорії, а це пільговий проїзд, певна категорія – харчування дітей, певна категорія – інсулін, хоч трошки виділити на стенти по серцево-судинних захворюваннях, і так далі. Це все розкладеш, що необхідно, а без цього нікуди, а решти, що залишається, не вистачає на системне вирішення питань. Ось вам і весь сказ, як кажуть».

У випадку зі школами, розмір коштів, які виділяють на ремонт, залежить від кількості дітей. Але так чи інакше, додає Владислав Атрошенко, жоден заклад освіти не залишається без уваги.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремонт, школа, Владислав Атрошенко, Олександр Юрченко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект