Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Навчальний центр "Десна" та його віртуальна армія (фото, відео)

Навчальний центр "Десна" та його віртуальна армія (фото, відео)

На даний час таких тренажерів "для новачків" немає ніде - це індивідуальна розробка "Десни". Комплектуючі купляли у різних виробників, механічна система розроблялась на основі запитів 169-го навчального центру Сухопутних військ. Його спеціально розроблено як базовий тренажер для того, щоб людина, яка не мала жодного стосунку до танків чи іншої важкої техніки, змогла тактильно, нічого не зламавши, зрозуміти, як взагалі працює бронемашина. Силу до важелів тут потрібно прикладати точно таку, як у справжньому танку.

- Цей клас, в першу чергу, для того, щоб навчити молоде поповнення самих "азів" - порядок запуску двигуна, що робити далі. Це - симулятор з сенсорним екраном. Навчання індивідуальне - викладач працює з кожним, - розказує інструктор з водіння танків Владислав Максюта.Після цього, "початкового", класу курсанти йдуть на динамічні тренажери, де вчаться працювати в екіпажі.

- Є у нас комплекси окремі, для механіків-водіїв, а є для цілого екіпажу танку, де працюють командир, мехвод та навідник, - зазначив інструктор 169-го навчального центру Василь Лівак.

Капсули, за допомоги сервоприводів, точно відтворюють рух бронемашини, повороти, крени та, навіть, віддачу при пострілі з гармати.

Один такий комплекс коштує біля 7 мільйонів гривень, але ці вкладення окупляються сповна. Після вправ на тренажерах, у реальній машині, в людей майже все виходить з першого разу і вони максимально якісно займаються бойовою підготовкою на третьому етапі, на величезних полігонах Чернігівщини. "Віртуальне" навчання економить моторесурс, економить боєприпаси, економить паливо та людино-години на обслуговуванні і ремонті справжнього техніки.

- Що дуже важливо, курсанти займаються не на двох-трьох шаблонах віртуальних карт. Завдяки новому програмному забезпеченню ми можемо створювати будь-яку бойову обстановку. А сам тренажерний комплекс можна "підв'язувати" до досить великого спектру техніки - МТЛБ, БМП або автомобілів, - наголошують у "Десні".

Олександр Штупун, Інформагентство Міноборони України «АрміяInform» (м. Чернігів)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: навчальний центр "Десна", тренажери, ЗСУ

Добавить в:


ЦентрКомплект