Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Спеціальна група з професійними аудиторами за дорученням Атрошенка вивчить, що зробив орендар на ТЕЦ (відео)

Спеціальна група з професійними аудиторами за дорученням Атрошенка вивчить, що зробив орендар на ТЕЦ (відео)

Спеціальна група у складі депутатів, професійних аудиторів та інших вивчать стан справ на Чернігівській ТЕЦ. Та які поліпшення зробив винаймач на майні громади за 19 років оренди. Відповідне доручення озвучив міський голова під час сесії 25 червня. Про це йшлося під час обговорення питання про недодержання умов продовження терміну дії договору оренди цілісно майнового комплексу КЕП «Чернігівська ТЕЦ».Нагадаємо, у 2016 році депутати міської ради продовжили термін оренди цілісно майнового комплексу ТЕЦ з 2023 до 2033 року. Основна передумова цього рішення – залучення кредиту міжнародного банку на заміну мереж, і таким чином підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання.

Олег Гаценко, заступник начальника юридичного відділу ЧМР: «Це була головна умова для продовження даного договору до 33 року. На даний час, оскільки надійшов лист Міністерства фінансів про те, що даний суб’єкт виключений з переліку учасників цього проекту».

Тому й рішення пролонгацію оренди комплексу нині немає юридичних підстав. І діє договір оренди до 2023. Депутатам же запропонували проект рішення, котрий має привести у відповідність до фактичних обставин справи. Але здавалося б технічне питання, викликало бурхливе обговорення в залі ще на етапі включення його до порядку денного.

Депутати пропонували вивчити питання додатково, створити комісію, зняти рішення, заслухати керівника ТЕЦ та інше.

Міський голова наголосив, що муніципалітет всіляко сприяв тому, щоб орендар отримав кредит, адже мережі обслуговують містян. Тепловтрати прямо б’ють по їх кишені. Тож і заміна могла би зменшити це. Але їх виключили зі списку, тож рішення про продовження оренди не має підстав.

На сесії заслухали доповідь керівника ТЕЦ. Міський голова вчергове запитав, що зробив орендар за 19 років, аби підвищити ККД котлів, зменшити тепловтрати та інші необхідні поліпшення на орендованому майні громади, котра через їх неефективність може платити більше за тепло. І наголосив, що саме це має неупереджено вивчити створена за його дорученням комісія.

Екс-очільник Чернігова Соколов, серед тих депутатів, котрі хотіли відтермінувати рішення. Він зокрема постався на переформатування ринку електроенергії, і тому, мовляв, треба почекати.

Врешті депутати таки прислухалися до чинного міського голови. І спочатку включили це питання до порядку денного, і згодом підтримали більшістю голосів за основу і в цілому.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ТЕЦ, сесія, оренда, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект