Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Коропському районі створена нова ОТГ (відео)


У Коропському районі створена нова ОТГ (відео)

Об’єднатися в громаду – таке рішення прийняли сьогодні депутати Вербівської сільської та Понорницької селищної рад. За перспективним планом у Коропському районі має бути дві об’єднані громади – з центрами у Коропі та в Понорниці. Коропська ОТГ утворилася у 2016 році. 10 червня облдержадміністрація дала позитивний висновок про створення Понорницької ОТГ. До неї входитимуть п’ять сіл: Понорниця, Верба, Осьмаки, Рихли та Зелена Поляна.Зранку в центр села Верба сходяться люди. Говорять про об’єднання свого села з сусідньою Понорницею.

Любов Кулик, жителька села Верба: «Об’єднуватися треба обов’язково. Ми наче від того берега відчалили і до цього не припливли. Я одразу казала – треба об’єднуватися. Бо хто об’єднується, тому одразу «шматок» гарний дають, а потім вже нічого немає».

Василь Пискун, житель села Верба: «Тут багато підприємців. То тут і податки всі будуть лишатись, а не будуть в Короп іти».

Галина Проценко, жителька села Верба: «Все піде в громаду. Всі гроші будуть у громаді. Чи за тридцять кілометрів їздити за якоюсь довідкою, чи ось тут поруч: на автобусі можна доїхати, на велосипеді чи пішки сходити. І лікарня тут, і все тут».

Жителі Верби за об’єднання з сусідньою Понорницею проголосували 20 травня на сході села. Через місяць потому депутати Вербівської сільради збираються на чергову сесію. Одне з питань – про добровільне приєднання сіл Верба та Осьмаки до Понорницької селищної ради.

Рішення депутати приймають одноголосно. Голова сільради Віктор Заложний пояснює, чому об’єднання не відбулося раніше.

Віктор Заложний, голова Вербівської сільради: «Ми спочатку дивилися та чекали – як буде жити Коропська громада. Дочекалися – там покращення є».

Розповідає, що робитимуть в селі одразу після об’єднання.

Віктор Заложний, голова Вербівської сільради: «Аби тут під’їзд зробити та почистити ставок. Буде він як протипожежний. Для людей добре, для відпочинку. Ми думаємо, що буде ПДФО 60%, та буде покращення. У нас багато проблем. У нас у 2009 році було проведено газифікацію по селу, а до села не провели. Там залишилося 6 кілометрів 100 метрів. Ми боремося, але ніяк не можемо провести газ».

Від Верби до Понорниці 5 кілометрів. Ініціювали об’єднання сусідніх сіл тут. Депутати Понорницької селищної ради голосують за створення ОТГ пообіді.

Петро Василець, голова Понорницької селищної ради: «Завтра я везу в обласну державну адміністрацію клопотання, щоб ОДА звернулася до ЦВК про призначення виборів депутатів об’єднаної Понорницької селищної ради і виборів селищного голови».

Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України: «Після перших місцевих виборів зможе формуватись рада ОТГ і її виконавчі органи. Якщо це відбудеться ще у цьому році, то з 1-го січня 2020-го року громада зможе перейти на прямі міжбюджетні відносини, отримати всі відповідні дотації і субвенції, в тому числі, і субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, і займатись планомірно своїм розвитком».

До Понорницької ОТГ входитимуть 5 сіл: Понорниця, Рихли, Зелена Поляна, Верба та Осьмаки.

Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України: «Але там великий потенціал для приєднання, тому що там є Радичівська, Мезинська, Крисківська, Покошицька сільради – фактично вся північ Коропського району, і, теоретично, може приєднатись частина сільрад півдня Сосницького району – Авдіївка, Шаболтасівка, Хлоп’яники, Козляничі».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ОТГ, Коропський район, села, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект