Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «2 роки пільгових перевезень – це гарантований 1 новий дитячий садочок», - Атрошенко (відео)


Нормовен

«2 роки пільгових перевезень – це гарантований 1 новий дитячий садочок», - Атрошенко (відео)

47% пасажирів комунального транспорту Чернігова сплачує за проїзд транспортними картками. Повідомив керівник профільного управління міської ради на ранковій нараді у міського голови. При цьому цей показник має бути вищим, акцентував Владислав Атрошенко.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Бажано, щоб 100% пасажирів встали користувачами карток, щоб ми могли чітко відслідковувати кількісні показники: скільки пільгових категорій, скільки людей і за якими маршрутами їздять. Ми тоді зможемо оптимізувати маршрутні перевезення і кількість тролейбусів».

Нагадаємо, у тролейбусах та автобусах Чернігівського тролейбусного управління працює система сплати за проїзд з допомогою транспортних карток. Це не тільки зручно, але й дешевше. При оплаті карткою вартість проїзду у тролейбусі становить 3,95 гривень, без картки – 5 гривень. При цьому є можливість її поповнення без комісії.

Якщо забезпечити усіх пільговиків, які користуються правом на безкоштовний проїзд картками, тоді загальна кількість безготівкового розрахунку становитиме 74%. Але на це потрібно кілька мільйонів гривень, озвучив на ранковій нараді директор ЧТУ Дмитро Лавренюк.

Як повідомив у своєму звіті Олександр Рижий, вже 4-й рік компенсація проїзду пільговиків перекладена з державного бюджету на міський. І сьогодні на ці потреби Чернігів щороку витрачає близько 80 мільйонів гривень.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«10-11% бюджету розвитку віддаємо на компенсацію перевезення пільгових категорій. Якщо коректно так вимірювати, то це пів сучасної школи на рік або пів дитячого садочка, кращого ніж на Масанах. 2 роки пільгових перевезень – це гарантований 1 новий дитячий садочок на 250-300 місць».

Сьогодні ЧТУ забезпечує 62% внутрішньоміських пасажироперевезень. За останні 3 роки Чернігів коштом міського бюджету придбав 21 сучасний рогатик. Разом з тим, тролейбусний парк на 79% відпрацював свій ресурс і давно потребує заміни. Наступного року є шанс на його оновлення. Європейський інвестиційний банк схвалив проект розвитку міського пасажирського транспорту в Чернігові, повідомили на нараді. Ним передбачено кредит на придбання сучасних тролейбусів, загальною вартістю 6 мільйонів євро. За ці кошти планують купити 35 нових низькопідлогових тролейбусів із відповідним рівнем комфорту.

При цьому на нараді також обговорили ризики, які можуть виникнути з реалізацією програми співпраці з Європейським інвестиційним банком, якщо в Україні відбудеться ротація уряду.

Наразі місто очікує погодження від Антимонопольного комітету та Міністерства фінансів України, як цього вимагає процедура міжнародного тендеру.

За словами керівника комунального підприємства Дмитра Лавренюка, цього тижня ЄІБ оприлюднить наміри про закупівлю, а у термін до 24 червня ЧТУ офіційно оголосить тендер на закупівлю тролейбусів.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЧТУ, тролейбуси, транспорт, нарада, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект