Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Діти почали частіше повідомляти про домашнє насильство (відео)Діти почали частіше повідомляти про домашнє насильство (відео)

Більше 2,5 тисяч осіб минулого року звернулися за допомогою, зазнавши насильств в свої сім’ях. Цього року вже зафіксовано 842 таких повідомлення, 92% з яких від жінок. Частіше почали звертатися за допомогою діти.Ольга Панкратова, начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності: «На сьогоднішній день за 5 місяців особисто дітьми надійшло 36 повідомлень, з них 24 – від дівчаток, інші факти – від хлопчиків. В тому році за 5 місяців було лише 22 повідомлення».

Особам, які замовчують, що над ними знущаються чи-то фізично, чи морально, заважає звернутися за допомогою частіш за все недовіра до правової системи, низька поінформованість і не бажання виносити свої проблеми на загал, про це повідомила очільниця департаменту сім’ї, молоді та спорту.

Ніна Лемеш, директорка департаменту сім’ї, молоді та спорту: «Нині в Україні створено нове законодавче поле. Розроблена принципово нова державна політика, яка орієнтована на створення єдиної ефективної системи належного реагування на кожний випадок вчинення домашнього насильства».

Завдяки чому в області створено 16 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які мають піклуватися про жертв насильства.

«Вони створювались в нашій області із січня 2019 року. Уже зроблено 134 виїзди з метою профілактики і 6 виїздів по факту повідомлення насильства в сім’ї. Тобто з цими 6 родинами працюють психологи», – каже заступниця директора чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт.

Крім того, в області працює центр соціально-психологічної допомоги, де постраждалі можуть проживати, а також отримати допомогу психолога, юриста чи соціального педагога.

Ольга Старовойт, заступниця директора чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Якщо подивитися статистику, то якщо в 2016 році в нас в центрі проживало тільки 2 сім’ї з приводу насильства, то наразі станом на сьогодні там вже проживає 4 мами, в яких 9 дітей, і одна особа, які зазнали насильства в сім’ї».

Якщо ви, ваші знайомі чи рідні є жертвами, то за допомогою можна звернутися, наприклад, до поліції.

Ніна Лемеш, директорка департаменту сім’ї, молоді та спорту: «Якщо насильство в сім’ї відбувається в якомусь селі, то достатньо звернутися до сільської ради з заявою про вчинення домашнього насильства. Далі ця інформація буде передана до районної державної адміністрації, в тому числі будуть залучені правоохоронні органи і включається робота цілої системи».

Нагадаємо, 11 січня цього року набув чинності закон, що запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Кривдників очікує покарання до 2 років за гратами.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: домашнє насильство, діти, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект