Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігівському облмуздрамтеатрі підбивають підсумки 93-го театрального сезону (відео)


Home net

У Чернігівському облмуздрамтеатрі підбивають підсумки 93-го театрального сезону (відео)

Чернігівський драмтеатр у наступному сезоні працюватиме над виставою «Мати все» за твором Люко Дашвар. Про це сказав художній керівник Андрій Бакіров. Також керівники театру розповіли про знакові для них події цього, 93 театрального сезону, зокрема про те, як підготували шість прем’єр, повернулися переможцями з трьох театральних фестивалів, зіграли виставу спільно із білоруськими акторами. Більше про те, яким був цей сезон розкаже Діна Вонг.В облмуздрамтеатрі підбивають підсумки театрального року. Це – фрагмент вистави Скапен. Нею відкривали 93 сезон, із нею у травні повернулися із фестивалю «Мельпомена Таврії». Одразу із чотирма перемогами у різних номінаціях.

Андрій Бакіров: «Такого прийому у нас не було ніколи. Я не знаю, що там сталося. Настрій, зірки, погода. Технічно вистава не просто, було досить складно.»

Зараз «Скапена» розглядає комісія фестивалю ГРА 2019, стане відомо, чи пройде вона у шорт-лист та чи претендуватиме не перемогу. Фестиваль провели уперше минулого року. Найкращою драматичною виставою тоді визнали чернігівський проект «Вій.Докудрама».

Сергій Мойсієнко: «Так інтрига затягнулася, що останню номінацію яку оголошували була наша і міжнародне журі в кінці, крапка – і там і там вій – ура».

Андрій Бакіров: «Це настільки почесно що про нього жартують ніби це був український Оскар такий театральний. фестиваль був представлений потужними виставами».


На Білій сцені відкривали сезон виставою «Невчасно». Це – дебютна робота Анастасії Кузик як режисерки Чернігівського драму. У цьому сезоні Анастасія також виграла грант на постановку у наступному.

Андрій Бакіров: «6 червня уже підписано новим президентом указ про призначення гранту президента молодим діячам України серед музичного театрального мистецтва. І от Анастасія отримує гран і от ми почали вже працювати, не дочекавшись підписання. Вже у наступному театральному сезоні ви побачите Наймичку за класиком драматургії Іваном Карпенком Карим».

У цьому сезоні вперше спробували скомбінувати дві трупи: українську та білоруську. Спершу у березні гомельський театр зіграв постановку Андрія Бакірова на своїй сцені, у квітні грали разом із чернігівцями.

Андрій Бакіров також розповів про творчі плани на наступний сезон. Серед них – інсценування твору Люко Дашвар.

«Вона дала дозвіл на постановку повісті «Мати все». буде її ставити Антон Меженін зі своєю дружиною Алією».

Завершуватимуть 93 театральний сезон ще однією прем’єрою – виставою Наталка-Полтавка у постановці Віри Тимченко, у якій буде задіяний увесь творчий склад театру.27 червня завершать театральний рік концертною програмою.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підсумки, драмтеатр, театральний сезон, Андрій Бакіров, Сергій Мойсієнко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект