Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ремонт «у складчину»: 100 тисяч гривень зібрали жителі Ведильців на ремонт дороги Ведильці-Мньов (відео)Ремонт «у складчину»: 100 тисяч гривень зібрали жителі Ведильців на ремонт дороги Ведильці-Мньов (відео)

Майже 100 тисяч гривень на ремонт 7 кілометрів дороги зібрали жителі села Ведильці Чернігівського району. Стільки ж після звернення селян погодились дати в управлінні капітального будівництва облдержадміністрації. За словами начальника управління Андрія Тишини, автомобільну дорогу Ведильці-Мньов збудували близько 40 років тому. Відтоді ремонтували в різні періоди окремими ділянками. Наразі стан дороги оцінив як жахливий. Чому дорогу не ремонтували раніше та як збираються зробити це «у складчину» – розкаже Альона Макаренко.Житель Славутича Євген Шулімов дорогою Ведильці-Мньов почав їздити п’ять років тому, відколи купив у Ведильцях дачу. Каже, з того часу ремонту на ній не бачив жодного разу. Підтверджують слова дачника й місцеві водії.

Сергій Блудший, житель с. Ведильці:
«За Радянського Союзу ремонтували її тільки. Ніяка, жахлива дорога. Два рази в рік робимо ходову».

Григорій Помазний, житель с. Ведильці: «За 50 років я не пам’ятаю щоб робився. А хто його ремонтував?! Ото як збудували, люди самі цеглою засипають. І все. Треба на 10 тисяч відремонтувати на сьогодні. Стійка, все полетіло. Оце ж такі дороги».

У травні питання ремонту дороги жителі Ведильців порушили на загальних зборах селян, які самі ж і організували.

Євген Шулімов, ініціатор ремонту дороги: «На 9 травня. Ми розклеїли за тиждень до цього об’яви по селу, що будуть проводитись збори біля сільської ради, щоб люди небайдужі прийшли і вислухали нашу пропозицію стосовно ремонту дороги».

Геннадій Назаров, місцевий житель: «Кожного разу їздимо, і діток возимо в місто Славутич, і на ринок їздимо, і в магазини їздимо. І на станцію техобслуговування, бо розбиваємо на таких дорогах автомобілі».

Володимир Рисинський, дачник: «Сусіднє село Мньов – за два роки другий раз дороги ремонтують, зараз почали робити дорогу. А тут неначе проклятий острів».

Зняти «прокляття» ініціатор зборів Євген Шулімов запропонував самотужки. А саме - залатати сім кілометрів дороги за гроші селян та дачників. Тоді ж почали їх збирати.

«Сума загальна на даний момент 93,5 тисячі. Ось списки, де місцеві жителі й дачники скидалися своїми грошима. Здавали по 1000-1500, хто скільки може дозволити собі».

Бажання скинутися на ремонт дороги виявили й жителі сусідньої Кархівки.

Надія Ткачук, дачниця: «Сільська людина в селі, маючи пенсію маленьку, здають також ці гроші по півтори тисячі. Це дуже важлива така вагома сума для них. Але ж вони йдуть на зустріч, то ми ж просимо, щоб і держава прийшла нам на зустріч».

Дорога Ведильці-Мньов знаходиться на балансі управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації. Будь-які роботи на ній треба погоджувати тут.

Андрій Тишина, начальник управління капітального будівництва ОДА: «Є певна процедура в державі. Це залишки об’єкту держави, тобто державної власності. І для того, щоб почати виконувати якісь роботи, необхідно попередньо погодити з нашим представником на місці. Він видає певні умови, яких необхідно слідувати».

Чому дорогу до Ведильців роками обходить ремонт - начальник управління Андрій Тишина пояснює так.

«Ця ділянка дійсно в жахливому стані, фактично вщент знищена. Щодо ремонту її як варіант розглядали, але приділяємо ми увагу і більші перспективи бачимо за напрямками, кудою курсують шкільні автобуси й громадський транспорт».

Ініціативу місцевих жителів відремонтувати дорогу начальник управління сприймає так.

«За ті кошти,на жаль, за 100 тисяч гривень результату великого не досягти, фактично він буде дуже малий і не виправить ситуацію по цій дорозі. Але від нас теж крок на зустріч у вигляді співфінансування. Громада або жителі виділили 100 тисяч гривень. І ми від себе виділяємо 100 тисяч гривень на ту організацію, яку вони знайшли на місці і яка буде виконувати роботи. А роботи мають бути виконані не суперечачи державним будівельним нормам».

Євген Шулімов, ініціатор ремонту дороги: «Найняти фірму, це все зробити офіційно, через договір, через бухгалтерію. Це все буде проводитися з технікою, за технологією».

Надія Ткачук, дачниця: «Ми думаємо, що ми робимо добру справу для всіх жителів, дачників і громадян України».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Ведильці, ремонт дороги, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект