Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Завершився другий етап Чемпіонату України з BAJA: з 33 учасників до фінішу дійшло 28 (відео)Завершився другий етап Чемпіонату України з BAJA: з 33 учасників до фінішу дійшло 28 (відео)

З тридцяти трьох мото, квадроциклів і баггі до фінішу дійшло 28. П’ять через аварії на гоночній трасі зійшли з дистанції. Так завершився другий етап Чемпіонату України з BAJA (бахи). Чемпіонат проводився на території Чернігівської та Сумської областей. За три дні гонок спортсмени подолали 530км бездоріжжя.Олександр Резник, гонщик з Дніпра: «Я змагався за час, хотів показати гарний результат, але, нажаль, припустився помилки – в одному місці не знизив швидкість і не вибрав правильну траєкторію руху. Потрапив на трамплін. Мене підкинуло, потім мене переважило, я вилетів з квадроцикла, квадро цикл зробив сальто і упав на мене. Дуже сильний біль в спині і в попереку. Ледь доїхав».

Олександр Резник повернувся з гонки передостаннім. Не зважаючи на травму, доїхав до бази. Якщо б не приїхав і зійшов з дистанції, йому б не зарахували результат. За кілька хвилин його оглядає лікар. Попередньо: у спортсмена переламані ребра. Це не єдина травма в цій гонці, каже Олена Власенко - одна з організаторів змагань.

«Це взагалі, найважчі, найекстремальніші змагання в Україні, які тільки можуть бути для такого класу техніки. Траса була дуже складна. У нас декілька є переломів. Але навіть з переломами, розтягненнями спортсмени все одно їхали до останнього».

Гонщик з Чернівців Олег Старчук з гонки зійшов у останній день.

«Ми розбили радіатор і зламали рейку рульову. Вона там під низом. Бачите, фар немає. Лишився захист зверху і все».

Але в цілому гонкою дуже задоволений, каже Олег Старчук.

«Бачу позитив у всьому: і в гонці, і в відпочинку, і місце розташування, організатори. Все було – Вері гуд».

Механіка Сергія Мазурця водії називають тут «богом техніки». Кажуть, як би не він, до фінішу б не доїхали. Сам Сергій каже, після дня змагань тут була гора техніки.
«Вчора, коли автівка приїхала без частини підвіски, хотіли отой балкон запозичити. Залізо треба було. Обійшлися без нього. Знайшли якихось пару дверцят якихось. Зварили. І машина поїхала.

Відірвані важелі, розбиті радіатори, автівки на трьох колесах або на двох, які доїжджали сюди.

Стартували в п’ятницю 9 екіпажів, до фініша дістались: раз, два, три, чотири».

Руслан Савкін, організатор змагань ІІ етапу Чемпіонату України з BAJA: «Поломки були тому, що траса для хлопців була складна. Вони не очікували. Ліс був складний. Плюс дощ застав на два заїзди.

Я думаю, на наступний рік повернемо сюди етап, а можливо, і Чемпіонат Європи привеземо.»
Серед спортсменів на мотоциклах переміг новгород-сіверець Євген Бурико. Це його п’ята баха. Він і допомагав обирати трасу для змагань. Каже, вибирати трасу і їхати нею під час гонки – це дві великі різниці.

Євген Бурико, гонщик з Новгорода-Сіверського: «Чесно кажучи, я сам здивований, що вона вийшла настільки жорсткою. Розслаблятися було ніде. З кожним колом вона змінювалась: десь її розривали, десь вона оптимізувалась. В лісі багато коренів, які раптові. Ну це видно по поломкам авто.

Я пройшов, жодного разу ніде не впав».

Олена Власенко, головний секретар змагань: «Переможцями тут можуть стати як професійні досвідчені спортсмени, так, і як показує досвід, у нас є учасники, які перший раз приїхали, вони правильно проїхали, не допустили помилок».

Підсумки Чемпіонату України з бахи: серез мотоциклів перше місце у Євгена Бурики з Новгорода-Сіверського, серед кросових квадроциклів перемогу здобув Сергій Ільченко з Києва, на квадро циклі переміг киянин Олексій Щербаков, у змаганнях баггі перше місце у киянина Дмитра Деривовкова і на супербаггі переміг Богдан зирін також з Києва.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гонки, чемпіонат, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект