Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Розпочався другий тур Чемпіонату України з бахи: репортаж з першого дня змагань (відео)Розпочався другий тур Чемпіонату України з бахи: репортаж з першого дня змагань (відео)

Другий тур Чемпіонату України з бахи розпочався сьогодні. Змагаються спортсмени на мотоциклах, квадроциклах і багах. Гонки проходять у Новгород-Сіверському та Шосткинському районах. Довжина гоночного кола 85км. Позмагатися приїхали 31 спортсмен з усіх регіонів України. Чернігівську область представлятиме один спортсмен – Євген Бурико з Новгорода-Сіверського. Триватимуть гонки з бахи три дні – з п’ятниці по неділю включно.Це база відпочинку «Бараспорт» в Шосткинському районі Сумської області. Сюди з’їхались гонщики для участі в Чемпіонаті України з Бахи. Останні учасники змагань реєструються і проходять техконтроль перед початком гонки.

Мотоцикли, квадроцикли і баги – учасники змагаються у цих трьох категоріях. Сьогодні зареєструвався 31 гонщик. Всі з України, окрім Дмитра Мазанова. Він з Білорусі.

Дмитро Мазанов, гонщик з Мінська (Республіка Біларусь): «Я шукав змагання, які підходять для мого мотоцикла, тому що у мене на батьківщині не проводять бахи».

На його мотоцикл під час технічного огляду встановлюють джіпіес-трекер: «Максим Обуховський, технічний партнер зі сторони надання джипиес-моніторингу. Для відстеження аномальних швидкостей. Є ділянки, де швидкість нижче, на аварійні випадки. Мета ж поїздки – хто швидше проїде кілометраж. Ось такі трекери ми ставимо, такої форми. Він показує локацію, де і як прямо зараз їде учасник гонки».

Такі трекери встановлюють на всі гоночні авто і мотоцикли. Потім за гонщиками спостерігатимуть через комп’ютер.

Андрій Дикий – гонщик з Донецької області. Він бере участь у басі три роки поспіль: «Від початку, як Баха почалася в Україні, була перша у 2017році. Приїздили італійці, дивилися, чи можна у нас Баху проводити чи не можна. І з першого етапу і їжджу. Це моє мабуть».

Ірина Павлик приїхала на Баху вперше. Вона єдина жінка на цих змаганнях.

«Мені подобається швидкість, адреналін, швидкість реакції регулювати».

Траса змаганнь проходить територією двох областей: Чернігівської та Сумської. Довжина кола –85км. Долаючи його, спортсменам двічі доведеться перетинати Десну.

Руслан Савкін, організатор змагань ІІ етапу Чемпіонату України з Бахи: «Цікава локація. Вона різноманітна: є ліс, луки, ліс з піском, ліс з чорноземом. Спортсменам буде дуже цікаво».

Допомагав організаторам з вибором траси для змагань новгород-сіверський спортсмен Євген Бурико.

«В Басі найбільша складність – мають бути великі відстані і території. Для того, щоб її провести безпечно, мають бути мало використовувані. В Україні дуже мало місць таких залишилося, не кажучи вже про Європу. Там, наприклад, європейський етап – деякі по 30км коло, тобто вони більше не можуть прокласти, бо це фізично не можливо. У нас, на щастя, чи на жаль, скоріше на щастя такі місця ще є, території малозаселені».

Гонки триватимуть три дні. Завершаться змагання в неділю 9 червня.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гонки, чемпіонат, бахи, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект