Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівський драматург Юрій Васюк розповів про перемогу у конкурсі «Коронація слова» (відео)


Чернігівський драматург Юрій Васюк розповів про перемогу у конкурсі «Коронація слова» (відео)

Чернігівський драматург Юрій Васюк став переможцем міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «П’єси» із роботою «Собака». Історію про чоловіка, який був змушений стати за собаку у заможної людини, Юрій написав у листопаді минулого року. Тоді ж у Чернігові місцеві актори провели першу читку п’єси: розіграли текст за ролями. На конкурс п’єсу відправив в останній момент і за його словами на перемогу особливо не сподівався. Цьогорічна статуетка у Юрія вже друга. Першу він отримав у 2014 році у номінації «Кращий дитячий кіносценарій» за роботу «Комарик». Детальніше дивіться далі у сюжеті.Юрій Васюк показує свою статуетку переможця та дипломи. Вона у нього друга, і як він сам зізнається – неочікувана.

«Не очікував але сподівався, бо коронація слова дуже престижний конкурс мені пощастило мабуть і журі добре оцінило роботу. Взагалі я відправляв в останню мить, і відправив, уже як написано так і написано бодай спробувати».

П’єсу «Собака» Юрій написав менш ніж за місяць у листопаді минулого року. Тоді ж чернігівські актори влаштували театралізовану читку тексту. За сюжетом головний герой потрапив у складні життєві обставини, через які був вимушений погодитися бути за собаку у багатої та впливової людини. Миритися із забаганками господаря дому вимушені люди, які на нього працюють.


Ксенія Бушманова, читкиня: «Вона охоплює важливі соціальні теми і я була рада що мені випала нагода донести його й нашим глядачам».

Написати цю історію Юрія Васюка, за його словами, наштовхнули роздуми про соціальну несправедливість.

«Взагалі якщо копнути глибоко то у нас є різні прошарки населення пенсіонери, бідні,а є люди тому я так і подумав що є різниця ця яка показує різницю між людьми. Секрету успіху немає просто можливо соціальні теми більше чіпляють глядачів, тому такі п’єси перемагають».

Читка у листопаді минулого року – це єдиний раз, коли п’єсу «Собака» представили глядачам. Після «Коронації слова», каже Юрія Васюк, його роботою зацікавився столичний Новий український театр і незабаром має розпочати роботу над постановкою.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: раматург Юрій Васюк, Коронація слова, перемога, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект