Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У день народження Пушкіна згадали, як його викрали з території Валу та як ловили крадіїв (відео)У день народження Пушкіна згадали, як його викрали з території Валу та як ловили крадіїв (відео)

6 червня у 1799 році народився видатний російський поет Олександр Пушкін. Відомий майстер слова за своє вже не таке й довге життя встиг побувати і в Чернігові – у 1820 та 1824 роках.У 1900 році на території Валу йому відкрили пам’ятне погруддя. А в грудні 2017 бюст Пушкіна разом із пам’ятником іншого класика, цього разу української літератури – Михайла Коцюбинського, викрали. Правнук українського майстра пера розповідає, першого злочинця знайшли швидко.

«Його вирахували так. Він телефонував приймальнику металобрухту. З району Болдиної гори. І так його вирахували», – розповідає директор літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський.

Згодом знайшли й інших крадіїв.

«Було знайдено 3 чоловіків, які вчинили, за версією слідства, викрадення. Це Сергій Пилипенко, який вже був засуджений свого часу. Івасенко і Городиський. Відбулося вже близько 8 чи 9 засідань Деснянського райсуду. Я всі ці засідання відвідував, починаючи з червня минулого року. І ось 6 лютого цього року Деснянський райсуд виніс вирок, тобто Сергію Пилипенку дали 6,5 років, згідно статті 297 частина 3 Карного кодексу України, Івасенку згідно 185 статті Карного кодексу України частина 4 – 5,5 років, враховуючи важкість і цінність викраденого бюсту Пушкіна, і відповідно Городському, який пішов на співпрацю зі слідством, 3 роки позбавлення волі. І ось 29 травня, на минулому тижні, відбувся Апеляційний суд, тобто вони подавали скаргу. Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції, тобто Деснянського райсуду, без змін», – розповідає директор літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський.

Нагадаємо, самі бюсти класиків повернули на місце у серпні минулого року.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Пушкін, Ігор Коцюбинський, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект