Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Школярка із Прилук власноруч зібрала 3D-принтер: тепер на ньому навчають дітей програмуванню (відео)


Нормовен

Школярка із Прилук власноруч зібрала 3D-принтер: тепер на ньому навчають дітей програмуванню (відео)

16-річна школярка Анна Аблясова із Прилук зібрала 3D-принтер. Зробила це разом зі своїм вчителем інформатики Станіславом Бурдюгом. Деталі для нього замовляли у Китаї, купували у будівельному магазині і створювали власноруч. Від ідеї до її втілення у життя минуло півроку. Зараз на 3D-принтері навчають дітей програмуванню і виготовляють макети серця для вчителів біології. Як працює 3D-принтер, показали нашій Дар’ї Янушкевич.«Нашій школі подарували один 3D-принтер, а учні були дуже зацікавлені в ньому. І одного 3D-принтеру було мало. І ми вирішили створити ще один».

Так у вчителя інформатики Станіслава Бурдюга і школярки Анни Аблясової виникла ідея зібрати 3D-принтер власноруч.

Станіслав Бурдюг, вчитель інформатики: «Вже готові 3D-принтери коштують приблизно 10 тисяч гривень і більше. Так як ми робили 3D-принтер для школи аби ми могли навчати учнів 3D моделюванню і 3D друку. Ми зробили принтер і нам це обійшлося у три тисячі гривень».

UA: Чернігів Анна Аблясова разом зі своїм вчителем показує як він працює.

«Ми починаємо заправляти пластик до 3D-принтеру. Тепер нам необхідно протягнути її аби вона розплавилась. Я заходжу у налаштування і обираю. І якщо ми подивимось вже починає виходити пластик із робочої поверхні сопла.»

Так за розробленим програмним кодом формується модель. На виготовлення цієї 7-ми сантиметрової сови йде 1,5 години.

Анна Аблясова, школярка:
«Найважче в робототехніці це продумати свій власний прилад і також зробити математичні розрахунки. Це мабуть саме складне. От якщо я поставлю собі щось за мету, то я намагатимуся її досягти, але якщо я не досягаю то я дуже засмучена і для мене це велике потрясіння. Я не вмію програвати».

Іноді, каже Анна Аблясова ідеї нових винаходів до неї приходять серед ночі.

«Бувало, що іноді прокидаєшся серед ночі з ідеєю у голові, записую і далі лягаю спати. У класі 8-му як почали ми вивчати програмування я зрозуміла, що цей моє. Це те, чим я хочу займатися у майбутньому».

Зараз Анна разом зі своїм вчителем інформатики прилуцької школи № 6 Станіславом Бурдюгом ведуть гурток робототехніки у Прилуках.

«У нас група старших учнів, це 10-11 класи. Заняття проходять раз на тиждень післяурочно. Діти приходять і ми працюємо спочатку з побудовою якоїсь деталі , а потім друкують на 3D-принтері».

«Я вчу моїх однолітків та менших за віком, як працювати на 3D-принтері і як створити у моделях різні 3D-моделі і як саме відтворити її на 3D-принтері».

А мріє 16-річна Анна про таке.

«Я б хотіла працювати зі штучним інтелектом. Це як створити людину, але не надто природнім шляхом».

У планах Анни і її вчителя зібрати ще 3D-сканер.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Анна Аблясова, 3D-принтер, Прилуки, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект