Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівські сувеніри оцінили лідерки жіночого руху (відео)Чернігівські сувеніри оцінили лідерки жіночого руху (відео)

Чернігів очима лідерок жіночого руху різних країн. В рамках асамблеї європейського бюро міжнародної ради жінок, що відбувається у місті, делегатки оглянули роботи конкурсу «Агов! Hand Made, Che!», які проводять між чернігівськими майстрами та майстринями.Українські прикраси, ляльки-мотанки, вироби з дерева та глини – роботи з номінації «Прихопи мене з собою» почесним гостям полюбилися. Вишиту сумку україночка, яка здобула першість у конкурсі, також придбали. За словами самих делегаток зібрання, наше місто і традиції – це справжній скарб.

Для проведення цьогорічної асамблеї Чернігів у міжнародній інституції обрали не випадково.

Людмила Порохняк-Гановська, голова Національної ради жінок України: «Ми маємо 100-річчя створення Національної ради жінок і 20 років відродження Національної ради жінок. І ми тут в Чернігові тому, що до цієї організації мала відношення Софія Русова, яка була нашим першим президентом Національної ради жінок України впродовж 20 років».

Софія Русова була спів засновницею жіночого руху в Україні у 1920 роках.

Людмила Порохняк-Гановська, голова Національної ради жінок України: «Національна рада жінок України була виключена в 1925 році, тому що не було держави Україна. І лише в 1999 році ми знову могли бути включені до міжнародної ради жінок, тому що ми вже створили свою державу і в своїй державі ми створили відновлену Національну раду жінок України».

З нагоди річниці встановлення національного фемінізму учасниці делегації відвідали садибу, де народилася Софія Русова та відкрили меморіальну дошку на будівлі бібліотеки Короленка, до створення якої була причетна українська діячка.

Під час асамблеї у Чернігові учасниці міжнародної ради жінок обговорили чимало важливих проблем. Зокрема, розробили рекомендації з питань гендерної політики, захисту прав жінок та попередження домашнього насильства.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сувеніри, жіночий рух, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект