Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Заборгованість за комуналку - більше 300 млн грн. Опалювальний сезон може не розпочатися? (відео)Заборгованість за комуналку - більше 300 млн грн. Опалювальний сезон може не розпочатися? (відео)

Опалювальний сезон у Чернігові під загрозою. Не дивлячись, що за вікном лише травень місяць і тільки-но закінчився попередній холодний період, у міській раді вже оцінюють наслідки від заборгованості населення за комунальні послуги. За підрахунками міського голови, ця сума більше 300 мільйонів гривень.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «30% людей не платять за послуги, а з них – 20% мають можливість. Хай 10% неспроможні, а 20% мають можливість і не платять».

Ці гроші могли б піти на різні статті видатків для повноцінної роботи кожного з підприємств. Як у випадку того ж таки «Облтеплокомуненерго», дали змогу розрахуватися з боргами перед «Нафтогазом» аби з кранів чернігівців безперебійно текла гаряча вода. А взимку 2019-2020 років батареї не були холодними. Але за останні кілька місяців, заборгованість лише збільшувалась.

Наприклад, лише за послуги водопостачання та водовідведення чернігівці заборгували 30 мільйонів гривень.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»:
«Якщо ми раніше рівень оплати за послуги становив 95-97%. То вже починаючи з січня ми присіли до рівня 77%. Глибина дебіторської заборгованості, ми проаналізували по діапазонам глибини від 1 до 3 місяців, це 12 мільйонів 403 тисячі, що становить 41% від всієї заборгованості; від 3 до 12 місяців – це 4,8 мільйона, що становить 16%; від 12 до 36 місяців – 4,9 мільйонів, це 17% від всієї заборгованості, і більше 36 місяців становить майже 8 мільйонів, що становить 26%».

За словами директора «Водоканалу» є боржники, які роками не сплачують за комунальні послуги, маючи при цьому достатній заробіток і володіючи кількома квартирами, чи дорогими автівками. А для цього підприємство погашення населенням заборгованості могло б стати внеском за кредит від світового банку. Цих грошей вистачило б на оплату спожитої за 7 місяців електроенергії, чи закупівлю паливно-мастильних матеріалів на 8 років, що забезпечило б безперебійну роботу підприємства, а отже і своєчасне надання послуг користувачам.

Аби зменшити суму заборгованості, підприємство працюють з населення різними методами. Наприклад, публічно інформують про боржників.

Міський голова звернувся з проханням, аби комунальники більше працювали із населенням напряму, пояснювали, як формується тариф, як розподіляються отримані кошти і чим загрожує несплата.

В найближчі місяці запрацюють і нові методи роботи з тими, хто ігнорує оплату комунальних.

Під час наради обговорили і наслідки, які загрожують несплатою та накопичення боргів для кожного з підприємств. Працівники ЖЕКів можуть не отримати заробітних плат і місто потоне у смітті, «Облтеплокомуненерго» може не отримати лімітів на газ, а Чернігівська ТЕЦ не закупить вугілля, і квартири чернігівців залишаться холодними у жовтні.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: борги, комунальні послуги, нарада, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект