чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Мешканці будинку на Попудренка, 12 бояться обвалу (відео)Мешканці будинку на Попудренка, 12 бояться обвалу (відео)

Тріщини, які з’явилися на будинку №12 на вулиці Попудренка у Чернігові, не є небезпечними. Про це сказав Володимир Прищеп – керівник Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, на балансі якого перебуває ця п’ятиповерхівка. Дев’ять тріщин з’явилися на ній рік тому, говорить місцева мешканка Людмила Примакова. Тоді люди звернулися до ОЖБК, яке поставило на будинку маяки. За словами Людмили Примакової після зими утворилися нові тріщини. Через що, на думку мешканців будинку, вони могли з’явитися та що на це відповідають комунальники, розкаже Олександра Денисенко.Це п’ятиповерхівка на вулиці Попудренка, 12 у Чернігові. Мешканка цього будинку Людмила Примакова каже: рік тому на ньому з’явилося дев’ять тріщин. Люди звернулися до Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, на балансі якого перебуває їхня п’ятиповерхівка.

«Одразу подивилися, підтвердилися ці тріщини. До нас буквально наступного дня приїхала вишка і на всі ці тріщини поставили так звані маячки. Заклеїли цементом ці тріщини, сказали: «Спостерігатимемо, як буде». Дивимося, що цього року ще чотири тріщини з’явилися. Ми не знаємо причини, чому. Ми боїмося, згадуючи, як на Попудренка, 16 гуртожиток упав.

Цьому будинку вже 53 роки. Як блакитний отримали, так блакитний він до сих пір і стоїть. Тепер пішли тріщини. Я вже всі документи з дому забрала, бо в будь-яку хвилину ми можемо звідси тікати».

За словами керівника ОЖБК Володимира Прищепа, маяки ставляться на будинок, коли є підозра, що тріщини можуть збільшитися. За ними спостерігають три місяці.

«Спостереження офіційне припинилося. Хоча працівники підприємства знають, що вони є. І коли бувають у цьому будинку, то вони спостерігають, дивляться, чи з’явилося розкриття, чи не з’явилося. На сьогоднішній день маяки цілі, розкриття немає. Якщо розкриття немає, то небезпека відсутня».

З приводу нових тріщин люди до них поки що не зверталися, каже Володимир Прищеп. Пояснює: тріщини могли з’явитися через усадку будинку.

«При великих зливах все-таки ґрунт він більш м’який стає. Є сезонні коливання ґрунту – весною і восени. І буває тріщина, скажімо так, яка поводиться нормально, розкриття 1-2 міліметри. Але вона максимально на міліметр, на два збільшується весною та восени, коли сезони дощів, потім знову все стає на місце».

Мешканці будинку ж однією з імовірних причин появи тріщин, вважають те, що у ньому не робили капітального ремонту.

Надія Лиха: «Бачите, навколо даху жолоб. У нас же дах плаский. Жолоби ті рвані всі, вже продірявлені. Сніг тане – прямо з жолобів нижче-нижче опускається, або в квартири якісь тече».

Людмила Портна: «Я думаю причина в тому, що потрібно дах латати, бо 60 років ніхто ремонту не робив. Через це весь будинок руйнується. Більше причин інших немає».

Володимир Прищеп – керівник Об’єднання житлово-будівельних кооперативів: «Капітальний ремонт не передбачений тарифом квартплати. Тому капітальний ремонт, за нинішнім законодавством, виконується за рахунок мешканців. Тому що фактично ці квартири знаходять у власності. Ми виконуємо тільки поточний ремонт. Дах перекривали в 2011 році за рахунок мешканців повністю».

На думку мешканця будинку Миколи Науменка, ще однією причиною появи тріщин могло стати підмивання будинку.

«Щороку по 3-5 разів копають ями. Тут підмиває. Теплотраса йде зверху, вона вся гнила. Її риють раз за разом. Ще цього року додалася каналізація. Тому що теплотрасу подивилися, начебто води немає. Зараз шукають причини в каналізації, теж немає. Вода стоїть, постійно ллється. Риють щороку, але нічого не знайдуть. Тому що труби всі гнилі. Якби замінити труби, було б нормально, але вони тільки латають дірочки і все».

Ігор Грищенко – фахівець з інформаційної діяльності КП «Чернігівводоканал»: «За півтора роки жодного пориву водопроводу поруч із будинком 12 на вулиці Попудренка не було. 10 квітня був плановий ремонт каналізаційного колодязя, який знаходиться на відстані 3-4 метри від будинку. І жодним чином не може вплинути на якийсь стан будинку чи стан стіни. Чи можуть вплинути пориви поруч з будинком на фундамент і таке інше. Ну, поруч з будинком це навряд вплине. Більш загрозу несе пориви всередині будинку. Якщо є проблеми, люди мають звертатися до ЖЕК, ЖЕК в свою чергу буде звертатися до міської ради і міська рада може ініціювати створення комплексної комісії, в які буде включено і водоканал, і теплопостачальні організації. Кожна прийде із своєю документацією, покаже, де які мережі, який стан мереж, це все легко досліджується».

Також, щоб з’ясувати причини появи тріщин на будинку, його мешканці можуть замовити експертизу, каже Володимир Прищеп.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: будинок, тріщини, Попудренка, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект