чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівський міський голова пропонує соромити боржників за комуналку перед сусідами (відео)Чернігівський міський голова пропонує соромити боржників за комуналку перед сусідами (відео)

Повідомляти всіх мешканців про борги сусідів за комуналку запропонував чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Про це він сказав сьогодні під час щотижневої розширеної наради в міськраді. Списки квартир - боржників, на його думку, можна класти до поштових скриньок або друкувати на іншій стороні квитанцій. Як до ініціативи міського голови ставляться чернігівці, дізнавалась Ольга Конопацька-Плєхова.Анатолій Черновець: «Мені байдуже, буде, не буде. Я не знаю багатьох людей тут».

Борис Вовк: «А я як можу повпливати? Я скажу йому, а він мене кудись пошле».

Ніна Шкраб: «Може, на когось і вплине думка сусідів. Може, у когось совість пробудиться. Зауваження не буду робить».

Так мешканці чернігівської багатоповерхівки ставляться до пропозиції міського голови Владислава Атрошенка друкувати списки квартир-боржників на платіжках за комуналку . Цей будинок на проспекті Миру, 269 обслуговує «ЖЕК-13». Виконувач обов’язків його начальника Віталій Красовський каже, 25 з 200 квартир мають борги за квартплату.

«При поточному нарахування за місяць 62 тисячі у них заборгованість складає 56 тисяч. Це 25 квартир. Заборгованість зросла ще з березня, коли почалась монетизація субсидій і люди перестали платити в повному обсязі. 01.16 Це відображається на якісному надання послуг. Нема квартплати – нема зарплати, нема матеріалів, щоб виконувати ремонт».

«ЖЕК-13» - управитель 238 багатоповерхівок у Чернігові. За минулий місяць за квартплату їм нарахували 3 мільйони гривень. Ще 3,5 мільйони мешканці цих багатоповерхівок заборгували. Ініціативу друкувати та розповсюджувати списки квартир-неплатників Віталій Красовський підтримує.

«Країна повинна знати своїх героїв. Прізвища власників не зазначаються, тільки номер квартири. Самі сусіди, я вважаю, можуть на вулиці поспілкуватись на цю тему. Присоромити».

Оксана Бубкіна, живе на вулиці Волковича, 2А.
Гарячої води у цій багатоповерхівці зараз нема – її відключили 1 травня разом з іншими, які обслуговує «Облтеплокомуненерго», за борги.

«Із цих 200 квартир 5 не платяться. Чому 195 повинні страждати? Треба робити якось по-іншому».

Соромити сусідів за борги жінка, каже, не піде.

«Ну почекайте – от толку, що напишуть. Подивлюсь я на того чоловіка, скажу – він розвернеться й піде».

Віталій Красовський показує список квартир з цього будинку, які заборгували за квартплату. Найбільше – 108-ма, 13 тисяч 800 гривень, та 7-ма – 13 тисяч 923 гривні. У обох квартирах нам не відчинили. Розпитуємо у сусідів, чи знають вони боржників.

«Ви не знаєте, хто в 7-й квартирі живе? – Не знаю».

Ніна Левченко, сусідка боржників: «Знаєте сусідів? – Ну так, вітаємось. Я не знала, що у них такий борг. Я думаю. Не треба. У кожного свого причина є. Я їм не господар – у них своя квартира і своє життя».

7-ма квартира входить і до списку боржників за водопостачання – 7 тисяч 634 гривні.

Ігор Грищенко, фахівець з інформаційної діяльності КП «Чернігівводоканал»: «Щодо боржників – ситуація критична. Порядку 29 мільйонів заборгувало населення «Водоканалу». На жаль, виконавча служба не може стягнути заборгованість - бо у людини 1 автомобіль, 1 холодильник, 1 телевізор, 1 квартира. Сказати, що у цих людей нема коштів, теж не можна. Наші контролери бувають у будинках, спілкуються з сусідами, бачать, хто як живе, статки».

Списки боржників «Чернігівводоканал» почав розповсюджувати минулого місяця.

«Питання виникає щодо розголошення персональних даних. Ми не порушуємо законодавства – прізвища у цих інформаційних довідках не подається, тільки адреса і сума заборгованості».

Ігор Грищенко каже, у ці списки минулого місяця потрапили 2 тисячі абонентів із загальним боргом у 6 мільйонів. Сплатили після того 400 тисяч.

«Сказати, щоб масово пішли сплачувати, не можна, але рухи в цьому напрямку є. Там просто ще було поінформовано про відключення».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: борги, комуналка, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект