чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Європейські психологічні методики – в чернігівському ІРЦ (відео)Європейські психологічні методики – в чернігівському ІРЦ (відео)

Європейські методики для дітей з особливими освітніми потребами. Чернігівський інклюзивно-ресурсний центр поповнився сучасними психологічними інструментами, що дозволяють провести весь спектр досліджень та оцінити спроможність дітей до навчання.Олена Підмогильна, директорка Чернігівського інклюзивно-ресурсного центру: «Це 5 методик: для діагностики розладів спектру аутизму, для діагностики гіперактивності і для невербальних дітей – це методика, при якій діагностується дитина, яка зовсім не розмовляє».

Забезпечення ІРЦ відповідними методиками новий проект Міністерства освіти. Його реалізація дозволить протестувати передові методики, виявити потреби дітей на ранніх стадіях та побудувати для них індивідуальну програму розвитку.

Аби ефективніше використовувати сучасні інструменти на практиці, психологиня чернігівського закладу пройшла навчання для фахівців з усієї країни однією з перших.

Методиками, що відповідають міжнародним протоколам, Міносвіти цьогоріч забезпечило 500 інклюзивно-ресурсних центрів. У 2020 планують закупити ще 200 комплектів. Про це заявив перший замміністра освіти Павло Хобзей під час відвідування чернігівського закладу в рамках всеукраїнської наради освітян.

Інклюзивна освіта одне з пріоритетних завдань відомства. Лише за останній рік кількість дітей з особливими освітніми потребами, що навчаються у звичайних школах зросла на 61%. Тепер така можливість з’явиться в дитсадках.

Наразі в Чернігівському ІРЦ корекційно-розвиткові заняття щодня відвідують в середньому 40 дітей віком від 2 років. За 5 місяців роботи, понад 400 звернулися до закладу для оцінки розвитку. Аби забезпечити кваліфікованою допомогою всіх дітей, які її потребують, у місті має працювати щонайменше 4 таких центри.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: інклюзивно-ресурсний центр, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект