чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 135 велосипедистів з різних регіонів України з’їхалися до Чернігова на Відкритий кубок Сіверщини (відео)135 велосипедистів з різних регіонів України з’їхалися до Чернігова на Відкритий кубок Сіверщини (відео)

135 велосипедистів з різних регіонів України з’їхалися до Чернігова на Відкритий кубок Сіверщини. Сьогодні на трасі у селі Зайці відбулися індивідуальні заїзди на 15 кілометрів. Завтра пройде групова гонка – на 80 кілометрів. Стартуватимуть з вулиці Підвальної, що біля Катерининської церкви у Чернігові. Такі змагання проходять другий рік поспіль, каже співорганізатор Сергій Харченко. Як пройшли одиночні гонки, бачила наша знімальна група.Це автобусна зупинка у селі Зайці Чернігівського району. Біля неї зібралися велосипедисти з усієї України. Для того, щоб взяти участь у Відкритому кубку Сіверщини.

13-річна Ольга Светюха з Михайла-Коцюбинського розминається перед стартом. Дівчина займається велоспортом останніх два роки. Нещодавно вона стала призеркою на всеукраїнських змаганнях.

«Я на Чемпіонаті України з цього виду спорту по шосе зайняла друге місце. – Коли? – Минулого року в Дніпропетровській області».

Неподалік Ольги та її товаришів по команді до старту готуються велосипедисти з Києва. Ігор Хижняк перевіряє велосипед, на якому поїде його подруга – Наталія Тарнавчик.

«Це спеціальний велосипед для гонок із роздільним стартом. Тут треба добре виставити положення керма для того, щоб воно було зручно для гонок. Тому я зараз підлаштовую, щоб воно не розхиталося під час гонки, не розтрусилося».

За словами Ігоря Хижняка, такий велосипед відрізняється від тих, що використовують для групових заїздів.

«Головна різниця в тому, що він має максимальну аеродинаміку. Тобто тут вся рама, всі елементи зроблені так, щоб найменший супротив вітру був. Для цього встановлені спеціальні лежаки так звані, так їх називають. Для того, щоб гонщик сидів у такій горизонтальній позиції, при цьому супротив вітру буде мінімальний. У звичайних велосипедах, групових, такого немає. І навіть не дозволяється у групових гонках використовувати такі насадки, бо це небезпечно».

Для Наталії така одиночна гонка на швидкість на коротку дистанцію стала першою.

«Я почала кататися десь у 2012 році. Це взагалі так було з нуля, тобто мені дали велосипед і я почала їздити по місту, і переважно їздила на роботу, з роботи. А потім десь із 2016-го я почала брати участь в таких змаганнях на довшу дистанцію, тобто це 100, 200, 300 кілометрів. Але я їх переважно проїжджала не на швидкість, а просто, щоб більше помилуватися краєвидами. І у мене були друзі, які їздили такі дистанції, тобто для мене це просто був фан. А цього року це вперше я почала їздити гонки».

Всього на дводенні змагання до Чернігова приїхали 135 спортсменів, це 28 команд, говорить співорганізатор Сергій Харченко.

«Харків, Одеса, Вінниця, Київ, із Шостки навіть реєструвалися. Із області, звичайно. Чернігівська область. Михайло-Коцюбинське є у нас. Ну, і з Чернігова, звичайно».

За словами Сергія Харченка, Відкритий кубок Сіверщини проходить вдруге. Змагання складаються з двох етапів.

«Перший етап – це індивідуальна гонка, 15 кілометрів. Другий етап – групова гонка, 80 кілометрів».

Велосипедисти в індивідуальному заїзді поділені на вісім категорій: діти (окремо юнаки, окремо дівчата), жінки та чоловіки – для них є п’ять вікових категорій. Суддя змагань Микола Аксюта пояснює умови змагань, які проходять першими.

«Це індивідуальна гонка. Всі стартують по одному: через хвилину один гонщик, через хвилину – другий і так всі стартують. На час. Гонка на час називається. Потім у кожній групі, ми виписали, скільки чоловік там – від 8 до 20 чоловік у кожній віковій групі, і потім ці результати розставляються по місцях по зайнятих. І визначається перших три місця у кожній групі».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: велосипедисти, змагання, спорт, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект