чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові бійці 41-го батальйону відзначили 5-річчя з моменту створення (відео)У Чернігові бійці 41-го батальйону відзначили 5-річчя з моменту створення (відео)

Радісна довгоочікувана зустріч і світлини на пам’ять.

Бійці 41-го батальйону територіальної оборони зібралися поблизу Красної площі, аби відзначити 5-ту річницю створення свого підрозділу. Кожен з них по-різному влаштувався в житті після повернення додому, але відчуття зустрічі, кажуть, не передати словами.Вони пішли захищати Україну з першим покликом серця. Та не всі з них повернулися живими. 478 бійців з усієї області ввійшли до 41-го батальйону на початку мобілізації в 2014 році. На кінець 2017 року підрозділ мав 12 втрат.

Олександру Стаценку нині 55 років. Йому важко розмовляти. Отримав на війні поранення, а після неї пережив інсульт. Кадровий військовий в минулому не зміг відправити свого сина воювати, пішов боронити рідну землю замість нього.

Тут зібралося близько 40 побратимів з різних куточків Чернігівщини. 60-ти, 20-літні – всіх їх об’єднує рідний 41-й батальйон. У декого з них волосся покрила сивина, а в очах не лише радість від зустрічі, а й біль втрат та розчарувань. Пережили багато, пройшли майже всі гарячі точки на Донбасі. Але найтяжче, кажуть, це ховати своїх побратимів.

Андрій Кисіль, кадровий офіцер, тому війну називає роботою. Закінчив Київське танкове військово-інженерне училище. Служив у Прибалтійському військовому окрузі та в навчальному центрі «Десна». У 41-му батальйоні з перших днів. Допомагав командуванню зібрати особовий склад підрозділу буквально за декілька днів. Вважає це найбільшою справою в своєму житті.

Волонтери та психологи Яна Смоляр і Наталія Туренко з першого дня й понині допомагають хлопцям. Кажуть, це теж їх поклик серця. Згадують різні ситуації – як збирали і доставляли допомогу на фронт.

Батальйон мав 6 хвиль мобілізації. Ці хлопці здебільшого побивали на двох з них. Війна згуртувала їх, об’єднала їхні прагнення. Найбільша їхня мрія, кажуть, це перемога.

Бійці поклали квіти біля стели загиблих в АТО та меморіального пам’ятника «Борцям за волю й незалежність України». А потім поїхали на кладовище «Яцево», аби вшанувати пам’ять своїх полеглих побратимів.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: 41-й батальйон, бійці, війна, побратими, АТО, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект