чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Раміро Аріста готується до завтрашнього концерту в обласному філармонійному центрі (відео)Раміро Аріста готується до завтрашнього концерту в обласному філармонійному центрі (відео)

Латиноамериканські та іспанські композиції у виконанні академічного симфонічного оркестру зіграють завтра в обласному філармонійному центрі. Диригуватиме – аргентинець Раміро Аріста. Музикант вдруге приїхав до Чернігова, працює тут протягом тижня. Загалом на його рахунку концерти у чотирнадцяти країнах, музика під його диригуванням лунала на трьох континентах. Завтрашню подію Роміро Аріста називає музичною мандрівкою країнами Америки та регіонами Іспанії. Як триває підготовка – дивіться у сюжеті Діни Вонг.Оркестр філармонійного центру готується до концерту латиноамериканської та іспанської музики. Диригує – аргентинець Раміро Аріста.

Із музикантами спілкується одночасно російською та українською. Раміро Аріста російську вивчив давно. В українську мову закохався після свого першого приїзду до України у 2015 році.

«І з цього моменту Україна, ви, українські люди, захопили мене дуже сильно. Я люблю вас, як українських людей, тому я і вчу трошки українську мову. Трошки українською мовою я говорю, файно. Українська мова це файно».

Любов до музики у диригента із дитинства, потім вона підштовхнула його до навчання. Як на Батьківщині, так і згодом в Румунії.

«Я приїздив до Європи. Я вчився у консерваторії у Буенос-Айресі. Але у нас немає традиції класичної музики. У нас є традиція на танго, фольклор, футбол. У нас є опера, але немає класичної музики.»
Викликає повагу у диригента – майстерність музикантів філармонійного оркестру. Із ними він вже працював у 2017 році. Цей концерт буде другим.

«Українські музиканти, по-перше, мають хорошу школу. У вас музичні школи, училище, консерваторія. Це дуже добре. І потім музикант приїздить на роботу професійно. Дуже хороша техніка. Вони дуже добре грають на інструментах. І вони працюють. Ми працюємо спокійно. Пишемо усі нюанси. І музиканти після репетиції вчаться потрошку. Вони дуже серйозні».

Михайло Скидан, оркестрант, помічник концертмейстера оркестру: «Нам спершу важко, але ми репетируємо. Намагаємося досягти того результату, якого він вимагає Диригент звісно цікавий. Темпераментний, життєрадісний.

Він частіше більше вимагає більше виразності у звучанні. Нюанси, динаміка, у нього все більше гіперболізовано, ніж ми звикли. Ми звикли більш рівно все виконувати».

Андрій Будзяк, флейтист: «Важко є не те щоб зіграти щось, виконати технічно. важко у тому, що коли ми дивимося на нього, то теж хочемо встати допомогти шось, затанцювати».

Розповідаючи про репетиції, які тривають протягом тижня, Раміро Аріста використовує кулінарну метафору.

«Ми працюємо з оркестром дуже добре, дуже сильно на репетиціях. Тому що я хочу грати, хочу внести цей наш смак латиноамериканський. Так, вони можуть грати ноти, але я повинен вказати, скільки солі, скільки перцю, скільки коріандру. У нас є інша естетика, і атмосфера. І це моя робота. Ми працюємо багато-багато на репетиціях. І оркестр буде грати як латиноамериканський, як іспанський. Ми будемо грати на цей специфічний смак».

Концерт складатиметься із двох відділень – у першому виконають іспанські композиції, у другому – латиноамериканські. Деякі із них, зокрема балет Мануеля де Фальйо «Трикутний капелюх», звучатимуть у Чернігові уперше.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Раміро Аріста, класична музика, диригент, концерт, філармонія, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект