Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » З квітами та оркестром у Чернігові відзначили річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій (відео)З квітами та оркестром у Чернігові відзначили річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій (відео)

Із квітами та військовим оркестром у Чернігові відзначили 74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.О дев’ятій ранку чернігівці зібралися біля братських могил в урочищі Кривулівщина. Тут у 1941-43-му роках розстріляли близько 20-ти тисяч місцевих жителів та військовополонених.

О десятій містяни зібралися біля Вічного вогню на Могилі невідомого солдата на Болдиних горах.

Покласти квіти до Вічного вогню прийшли і ветерани. Івану Онищенку зараз 93 роки. Каже: його призвали до війська у 43-му, коли йому було 17.

«Воював в піхоті, з кулеметом ручним. Пройшов з боями зі своєю дивізією 163-ою через всю Румунію, Угорщину і на кордоні з Чехословаччиною був важко поранений. Захворів на правець. Судоми сильні – зводило руки, ноги особливо. І втратив свідомість. Втратив свідомість і прокинувся в морзі – на столі, вкритим оцинкованим залізом, куди винесли на поховання. Випадково сестра чи санітарка відкрила двері, почула голос «мерця» і втекла. Потім прийшла лікар з ношами, забрали мене. І я був направлений до шпиталю, поклали в палату на одужання».

Герард Кузнєцов – український краєзнавець та почесний громадянин Чернігова. Пригадує, як зустрів 9 травня 1945 року. Тоді йому було 19.

«Я в госпіталі лежав, поранений. У мене уламки і зараз сидять у нозі. З радістю величезною! Передати словами не можливо – яке це свято для нас було. І зараз воно залишається таким самим».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: 9 травня, перемога, Друга світова, вшануванн пам’яті, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект