Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Річка Стрижень потерпає від бруду та сміття (відео)Річка Стрижень потерпає від бруду та сміття (відео)

Поки ще жива, але чи надовго?

Стрижень захаращують сміттям. Пляшки, шини, рештки побутової техніки – все це потрапляє в русло водойми і фактично знищує в ній життя. Ось таку картину можна побачити поблизу Красного мосту – гумові шльопанці, поліетиленові пакети, рештки пластику. Цей та інший непотріб плаває в річці.Качки плавають подалі від забрудненого берега. А ось, хто дійсно вражає, так це рибалки. Незважаючи на тонни сміття, люди годинами ловлять у річці рибу. Запевняють, не собі, а котам.

Надія Бакун приїхала до Чернігова в гості до дітей. Рибалити любить з дитинства. Тому одразу придбала вудочку та пішла до водойми. Річка неприємно вразила.

Є серед рибалок і ті, хто ловить рибу в Стрижні для власного вжитку.

Категорично не радять їсти рибу зі Стрижня місцеві науковці. Вона містить токсичні речовини. Юрій Карпенко разом з колегами ретельно досліджував водойму. Науковець запевняє, річка ще жива.

Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології Національного університету «Чернігівський колегіум»: «В долинні річці Стрижень збереглись в межах міста Чернігова два рідкісних реліктових диви з часів динозаврів. Тобто види, біологічна історія яких 300 мільйонів років. Це сальвінія плаваюча і водяний плаваючий горіх. Серед видів тварин досить цікавою є популяція черепахи болотної. Цей вид занесений до європейського червоного списку».

Науковці нарахували 200 джерел забруднення річки. І це тільки в межах міста. «Це великі і маленькі труби, які відкриваються. Це каналізаційні стоки, приватне господарство. Це туалети, купи гною, купи хмизу, сміття, захаращення, які приводять до того, що екологічний стан річки Стрижень значно погіршується», - каже Юрій Карпенко.

Річку в межах міста вже не одноразово чистили. Витрачали на це мільйони гривень. Але за короткий термін місцеві мешканці знову захаращують її сміттям.

По Стрижню багато століть тому ходили судна. Тут пролягав один зі шляхів з варяг у греки. Сьогодні водойма забруднена та мілка. Науковці готові запропонувати план порятунку річки. Але, щоб її очистити потрібна підтримка та допомога громади всього міста

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: річка Стрижень, сміття, екологія, Юрій Карпенко, Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект