Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові почали прийом заяв на вступ до 1 класів. Хто має першочергове право на зарахування? (відео)


У Чернігові почали прийом заяв на вступ до 1 класів. Хто має першочергове право на зарахування? (відео)

З 2 квітня у Чернігові розпочатий прийом заяв на зарахування дітей до перших класів. Другий рік поспіль це відбувається згідно нової процедури за наказом Міністерства освіти.Олена Горна, заступниця начальника управління освіти ЧМР: «Основний принцип зарахування до першого класу – учні зараховуються виключно на вільні місця. Законом «Про загальну середню освіту» чітко встановлена норма наповнюваності класу, це 30 учнів. Тобто в клас зараховується не більше 30 учнів».

Всі загальноосвітні навчальні заклади міста приймають заяви з 2 квітня по 31 травня. Нікому не мають права відмовити подати таку заяву. На початку червня її мають розглянути. Проте є категорії, які мають право на першочергове зарахування.

Олена Горна, заступниця начальника управління освіти ЧМР: «В першу чергу зараховуються діти, які проживають на території обслуговування. Також право на першочергове зарахування мають ті діти, які мають братиків, сестер, які навчаються в цьому навчальному закладі. Або якщо батьки цих дітей працюють в цьому навчальному закладі».

Подивитися, яка територія закріплена, за яким навчальним закладом, можна на сайті управління освіти, безпосередньо у закладах або ж на веб-ресурсах шкіл. На сайті також є перелік документів, котрі можуть засвідчити місце проживання на даній території. Якщо після зарахування першочергових місця лишаються, до закладу зараховують решту.

Олена Горна, заступниця начальника управління освіти ЧМР: «Якщо заяв дітей, які не мають права на першочергове зарахування більше, ніж вільних місць, тоді у закладі проводиться жеребкування. Кожен заклад на сьогоднішній день вже має ці правила жеребкування. Встановлюються вони закладами індивідуально, враховуючи те, що у нас зараз кожний заклад має певну автономію».

Хоча процедуру жеребкування визначають самі навчальні заклади, проте це вже не можуть бути тести або інші форми перевірки.

Олена Горна, заступниця начальника управління освіти ЧМР: «Ніяких тестів, ніяких конкурсних відборів в такому розумінні, в якому вони проводилися раніше, не проводиться. Це заборонено законодавством. І саме порядок зарахування скасував цей конкурсний відбір до гімназій, до спеціалізованих шкіл, як це було до 2018 року. Виключно механічним способом визначається, чи буде дитина навчатися в цьому навчальному закладі».

Батьків в управлінні освіти просять поставитися з розумінням до таких правил. Вони визначені українським освітнім законодавством та наказами міністерства і спрямовані на те, аби всі діти могли мати рівний доступ до освітніх послуг.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прийом заяв, першокласники, школа, освіта, Олена Горна, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект