Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ретроспектива життя і творчості майстра живопису Андрія Мордовця (відео)

Ретроспектива життя і творчості майстра живопису Андрія Мордовця (відео)

Його називають видатним художником усієї України. Андрій Мордовець якби дожив до сьогоднішніх днів, мав би вже 100 років. Ювілейну виставку чернігівського митця організувала його донька Тетяна. Це вже четверта ретроспектива життя і творчості майстра живопису після його трагічної смерті в 2006 році. Кожні 5 років Тетяна Мордовець влаштовує виставки на згадку про її шанованого батька.Цю виставку, каже Тетяна Мордовець, підготувала для серця, аби пам’ять про батька жила й далі в серцях його колег та друзів, шанувальників мистецтва. А їх на захід завітало чимало. Мистецтвознавець Віктор Величко багато років плідно співпрацював із художником, і нині вивчає його спадщину.

Народився живописець у Сумській області. Пройшов тяжкі випробування голодомору та Другої світової війни. Воював на фронті. А в перервах між боями, робив замальовки. У 1951 році закінчив Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури імені Репіна. Із 1953 року жив і працював у Чернігові. Його ім’я почесно належить і до плеяди класиків живописців.

Складчина

Пленерні роботи, тематичні композиції, пейзажі, натюрморти, портрети і цілі полотна картина на історичну тематику. Здається, Андрій Мордовець міг охопити всю художню палітру, і не лише за стилем, а й за жанром. Адже працював і в соцреалізмі, і в імпресіонізмі, і в елементах модернізму, кажуть його колеги по художній творчості та учні.

Член національної спілки художників України, лауреат чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського, заслужений художник України створив тисячі творів. Особливо любив передавати в своїй творчості краєвиди. Чернігівщина, Карпати, Крим милували його око, давали творчу наснагу.

Близько сотні творів представлено в експозиції виставкової зали обласної організації спілки художників України. Шанувальники традиційної школи живопису і славетного ім’я майстра матимуть можливість оглянути виставку ще протягом декількох тижнів.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Андрій Мордовець, виставка, художник, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект