Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 31 одна картина вагою 80 кілограмів: в музеї ім. Галагана відкрилася виставка одеської майстрині (відео)

31 одна картина вагою 80 кілограмів: в музеї ім. Галагана відкрилася виставка одеської майстрині (відео)

80 кілограмів важать картини, які привезла до Чернігова одеситка Марія Комарова. Вони зроблені з морського каміння. Його жінка збирає протягом 10 років в одному місці на березі Чорного моря, розмальовує і робить картини. Сьогодні в обласному художньому музеї імені Галагана у Чернігові відкрилась її виставка. Побачити на ній можна 31 картину.Цей камінь 10 років тому Марія Комарова знайшла на березі Чорного моря в Одесі. З тих пір почала збирати камені вдома. За 3 роки, у 2012-му, почала робити з них картини. Відтоді в її доробку – близько 2 сотень картин. Перший камінь став частиною твору «Іван і Мар’я».

«От у мене купа каміння. Я із цього каміння збираю ось таких персонажів. Я собі задумала сюжет, прийшла на море, і саме на цей сюжет мені трапляються камені. У мене немає художньої освіти, я все життя працювала головним бухгалтером, рахувала чужі гроші. І раптом мені захотілося малювати. Я цілодобово сиділа і малювала ці камені. Місяць іде на картину».

Картину «Обличчя одеситів» - Марія Комарова зробила у 2012-му. Жінка возить її на всі свої виставки.

Складчина

«Нагадування кожному, що ця виставка звідки прийшла, із Одеси. А у нас дуже багато різних національностей. Якщо уважно подивитися, кожне обличчя ніби має свою національність».

Подивитися виставку прийшли учні 3-го класу Чернігівської школи №3. Після – пішли розмальовувати камені, які Марія Комарова привезла з Одеси.

«– Найголовніше – це знайти суть. – Суть? – Знайти суть цього каменя. А суть каменя – це обличчя.»

Картини з каменів можна побачити в обласному художньому музеї імені Галагана до 14 травня.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, музей Галагана, Марія Комарова, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект