Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чи багато чернігівців збираються голосувати не за місцем проживання? (відео)Чи багато чернігівців збираються голосувати не за місцем проживання? (відео)

До другого туру виборів президента України залишилося менше двох тижнів. Ми вирішили дізнатися, чи багато чернігівців збираються голосувати не за місцем проживання.У Новозаводському районному відділенні ведення держреєстру виборців сьогодні не багатолюдно.

Сергій Нестеренко, завідувач відділу ведення державного реєстру Новозаводської районної ради: «Термін короткий на другий тур – з 8 по 15 квітня. Зараз, як бачите, люди йдуть потрошку, немає великої черги. Але в три останні дні – в субота, неділю і понеділок, 15 квітня, – тут буде дуже багато людей. Якщо брати по аналогії на перший тур, у нас за останні 5 днів прийшла половина від цієї кількості виборців змінювати місце голосування. Тобто приходять в останні дні. Таке саме буде й зараз».

Валентина теж прийшла, щоб зареєструватись на вибори і проголосувати. Каже, зараз тут черги немає.

Валентина, виборець: «Я з Донеччини і хочу проголосувати, зробити свій вибір».

Аби змінити місце голосування потрібно прийти до відділу ведення держреєстру виборців за місцем проживання чи місцем реєстрації з паспортом, відповідною заявою та довідкою, яка підтверджує тимчасову зміну місця голосування.

«Це може бути або довідка з місця роботи, довідка з місця навчання, документ про відрядження, документи права власності на житло людини, яка має житло, інші документи. Нормативними документами не визначений перелік цих документів», - каже Сергій Нестеренко.

Законом передбачено, що лише переселенці з Криму, Донецької і Луганської областей, для отримання такої довідки можуть пред’явити лише паспорт, каже Сергій Нестеренко.

Родина Євгена з 2014 року виїхала з окупованого Донецька. Цього дня він прийшов з роботи, щоб отримати відповідне посвідчення.

Чиновник пояснює, що протягом дня збираються заяви, опрацьовуються, видається наказ, реєструється і роздруковується посвідчення. Потім людина ставить підпис і отримує документ. Це займає чимало часу. Щоб уникнути черг, вирішили робити таким чином.

Змінити місце голосування можна до 15 квітня включно. Якщо не встигли, тоді до 18 числа є можливість звернутися до суду. Процедура безкоштовна і не тривала.

У вас ще є достатньо часу, щоб виконати свій громадянський обов’язок і проголосувати за свого кандидата на головну посаду у державі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, другий тур, Сергій Нестеренко, держреєстр виборців, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект