Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Ріпкинській школі № 2 учні заклали екологічні грядки, які будуть обробляти та вирощувати овочі (відео)У Ріпкинській школі № 2 учні заклали екологічні грядки, які будуть обробляти та вирощувати овочі (відео)

Екологічні грядки заклали учні на подвір’ї Ріпкинської школи № 2. У лютому 2019-го року школа виграла 19 тисяч євро від міжнародного благодійного фонду «Зелений Хрест» на створення виробничих інкубаторів «Шкільний сад». Учні будуть самі обробляти грядки та вирощувати на них овочі, щоб ознайомитись із технологіями органічного сільського господарства і підприємництва. Як це відбувається, бачила Анастасія Лоза.На подвір’ї Ріпкинської загальноосвітньої школи № 2 8-Б під керівництвом вчительки з біології організовує грядки. Дівчата ламають гілля, згрібають минулорічне листя. Хлопці - грузять їх на тачки, вивантажують у рівчак та розрівнюють.

«Це буде проект з екологічного землеробства. Ми зробили дві грядки, одна з них буде теплою, ми туди викладаємо шарами органічні рештки – це гілки, листя. А інша грядка буде контрольна. 0100 Ми будемо висаджувати туди капусту і записувати результати», - розповідає учениця Ріпкинської школи № 2 Катерина Брусило.

Марина Теребун, вчителька біології Ріпкинської школи №2: «Ми плануємо родючість цієї контрольної грядки порівняти з теплими грядками. 0258 який ми так плануємо забезпечуватиме поживними речовинами за рахунок перегнивання дренажу та компосту, який ми там закладаємо».

Грядки для екоземлеробства – перший етап реалізації проекту «Шкільний сад». У лютому минулого року ріпкинська школа виграла грант на 19 тисяч євро від благодійної організації «Зелений Хрест» на створення так званого виробничого інкубатора. Участь у конкурсі взяли 40 освітніх закладів України. Заступник директора Наталія Крутченко – розробила, а зараз курує проект.

«Дуже нас бере така гордість за те, що ми увійшли у четвірку переможців. Які були визначені по чернігівській житомирській та київській області».

На черзі – будівництво двох теплиць ось тут - на задньому подвір’ї школи. Кожна буде розміром 5 на 10 метрів. Зараз тут роблять розмітку ділянки, встановити теплиці мають до осені.

Наталія Крутченко заступниця директора Ріпкинської школи №2.

«Як раз оцей проект він розрахований на три роки, це початок. Вони дають нам такий поштовх, щоб могли реалізувати все нами задумане. А потім ми вже будемо підтримувати власним коштом все, що у нас залишається», - каже заступниця директора Ріпкинської школи №2.

Сергій Лебедко, директор Ріпкинської школи №2: «Кошти як такі школі надаватися не будуть, вони надаються матеріалами. Тобто насіннєвими продуктами, чи там тепличним матеріалом.»

Мета виробничого інкубатора, каже директор школи Сергій Лебедко, - ознайомити дітей з технологіями органічного сільського господарства та підприємництва.

Сергій Лебедко, директор Ріпкинської школи №2: «Відновлюємо пришкільні ділянки, відновлюємо теплиці. Привчаємо дітей до роботи на землі, до того, щоб вони вміли… бачили як вирощується та рослинка, бачили кінцевий продукт. Щоб не просто в теорії вивчали, а розуміли це на практиці. 0049 І інше, що дуже важливо для нашої країни, вони вчаться робити бренд свого виробу. Бачити кінцевий продукт і вміли на цьому заробляти кошти».

Наталія Крутченко, заступниця директора Ріпкинської школи №2: «В цьому проекті планується, що будуть брати участь учні всієї школи. Кожен клас вкладає свою долю».

Так учні 6-А на уроках праці виготовляли ящички для розсади та сіяли в них помідори.

«Ми саджали 30-го березня на День святого Олексія. По народним прикметам, якщо посадити, воно буде рости краще.» - розказує учениця Ріпкинської школи Марина Фролова.

Ящиків – два – для дівчаток та хлопців. Сорти – різні. У дівчат «Рожеве серце» та «Червона шапочка». У хлопців – «Жираф». Сорти також обирали самі.

Ростять помідори й учні 1-А класу. Доглядають за рослинами також школярі. Коли овочі достигнуть, їх зберуть і використовуватимуть у шкільній їдальні.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ріпкинська школа №2, екологічні грядки, школярі, овочі, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект