Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Студенти аграрних спеціальностей змагалися у конкурсі трактористів у Сосниці (відео)


Home net

Студенти аграрних спеціальностей змагалися у конкурсі трактористів у Сосниці (відео)

Налаштувати плуг, виїхати на тракторі в поле та зорати землю – такі практичні завдання мали виконати шестеро учасників обласного конкурсу трактористів. Змагання пройшли у Сосниці в місцевому професійному аграрному ліцеї. В них взяли участь студенти аграрних навчальних закладів з Ніжина, Ічні, Дігтярівки, Сокиринців, Куликівки та Сосниці. Максимальну кількість балів набрав Іван Гладченко – студент із Сосниці. Він і представлятиме область на Всеукраїнському етапі змагань.Шестеро учасників конкурсу трактористів розділились на дві команди. Троє йдуть до тракторів.

Глибину будеш сам регулювати. Центральний винт на 12 обертів пустиш і тоді будеш вже дивитися.

Решта конкурсантів залишається в кабінеті виконувати тестові завдання та вирішувати фахові кросворди. На це їм дається півтори години. Потім команди міняються місцями.

Майбутні трактористи виїжджають в поле. Тут для кожного конкурсанта розмічена ділянка для оранки. Позначена прапорцями. Студенти готують плуги до роботи. По черзі орють.

В складі журі конкурсу сільгоспвиробники Сосниччини. Вони визначають глибину та рівність зораного поля.

Володимир в конкурсі бере участь вперше. До Сосниці приїхав з Ічні.

«Я працював на більших тракторах, сьогодні я працював на тракторах з меншими плугами. Мені цікаво, бо у мене потяг до техніки з дитинства. Складного мені нічого тут не здалося. Багато приємних вражень, що ти в училищі чогось вартий і можеш його представляти».

Віктор Гріненко, директор обласного навчально-методичного центру профтехосвіти: «Тут є можливість побачити наших дітей, так би мовити — «в ділі». Більшість наших конкурсантів, які займають призові місця на обласних конкурсах, без проблем знаходять роботу або продовжують навчання за фахом. Це найкращі учні».

Володимир Яциленко каже – торік вперше спробував працювати на тракторі та на комбайні.

«Підробляв в період практики, бувало працював, то по тридцять гривень за гектар у нас виходило. Наприклад, весною це – боронування, оранка, сівба, а влітку – заготівля силосу. В середньому тисяч 13 виходить та вище. Я думаю, я працював би з задоволенням та ходив би на роботу».

Фермер Віктор Іващик каже: кваліфікованих трактористів бракує.

«Кваліфіковані трактористи потрібні в будь-якому господарстві. Зараз потрібно як – щоб прийшов, все що треба зробив та поїхав у поле. Якщо роблять на потужних агрегатах, на комбайнах, там зарплата достойна.»

Загалом на Чернігівщині на 70 відсотків закрита потреба у трактористах, каже начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Сергій Заровний.

«За останні три місяці служба зайнятості по трактористам зареєструвала 700 вакансій. По водіях –600. По такій професії як робітник з комплексного обслуговування сільського господарства понад 50. На сьогодні стосовно водіїв та трактористів – це заробітна плата до 15 -20 тисяч гривень».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: змагання, трактористи, Сосниця, аграрії, студенти, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект