Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Тепер вчителі можуть пройти курси підвищення кваліфікації онлайн (відео)

Тепер вчителі можуть пройти курси підвищення кваліфікації онлайн (відео)

Відтепер українські вчителі мають можливість пройти курси підвищення кваліфікації онлайн. Платформа Prometheus запустила курси для освітян від массачусетського технологічного, колумбійського та квінслендського університетів.Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти ЧМР: «Повністю перекладені українською мовою онлайн лекції, форум, відео блог. По завершенню, вчитель отримує сертифікат про проходження цих курсів, які будуть зараховуватись як підвищення кваліфікації».

Через Інтернет педагоги можуть опанувати дизайн мислення в школі, трансформаційну педагогіку, науку повсякденного мислення, критичне мислення, протидію булінгу та інше.

Отримані сертифікати мають бути зараховані державою в якості підвищення кваліфікації.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти ЧМР: «Якщо новий закон «Про освіту», який Лілія Гріневич подала на розгляд, буде прийнятий, то буде система: 150 годин за 5 років вчитель має отримає саме таких курсів. Це можуть бути як заочні курси Prometheus, EdEra, так і очні, які проводять акредитовані тренінгові центри. Ці курси дають якісь 15 годин, якісь 30 годин, ці години будуть зараховуватись в ці 150, які вчитель має набрати за 5 років».

Курси на Prometheus мають теоретичну і практичну частину.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти ЧМР: «Вся теоретична частина – це відео лекції».

Щоб користуватися курсами на Prometheus, необхідно зареєструватися і створити особистий кабінет. Тут передбачені форуми, де можна поспілкуватися з іншими учасниками.

Також в Україні вже рік діє студія безкоштовної онлайн освіти EdEra, створена у співпраці з Міністерством освіти та науки.

«Найголовніший курс, який на ній діяв до цього року, як на мене, це курс для вчителів початкової школи. Щоб викладати в першому класі нової української школи, проходження цього курсу було обов’язковим», - каже Яніна Тимошенко.

Останнім часом на цій платформі теж з’явилося багато нових онлайн курсів, які також зараховуються у якості підвищення кваліфікації.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти ЧМР: «Зараз Міністерство освіти і науки прагне, щоб вчитель розвивався в різних напрямках. І ось саме з цією метою зроблені ці онлайн масові курси, щоб можна було спокійно, у вільний час, сидячи десь на кухні за чашкою кави, подивитись ці лекції і стати на якусь сходинку розумнішим. І ти будеш потім цікавіший своїм учням».

До появи онлайн курсів педагоги Чернігівщини мали підвищувати кваліфікацію раз на 5 років у обласному інституті післядипломної недосвіти. Навчання тривало 2 тижні. Зараз при бажанні отримати сертифікат онлайн можна вибрати зручний для себе час навчання. Граничного терміну, за який потрібно закінчити курс, немає.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Яніна Тимошенко, підвищення кваліфікації, вчителі, онлайн курси, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект