школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Що, після початку монетизації, буде із зекономленою раніше субсидією (відео)Що, після початку монетизації, буде із зекономленою раніше субсидією (відео)

Зекономлена раніше, до початку монетизації, субсидія має піти на оплату нових платіжок. Про це UA:Чернігів сказав директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, коментуючи вчорашнє роз’яснення Мінсоцполітики. Воно стосувалося порядку перерахунку невикористаної субсидії - так званої переплати.Любов Поліщук, жителька Новгорода-Сіверського: «Подавала я в серпні на субсидію. Вони мені нарахували. Набігла переплата. Тепер я думаю – що ж тепер з нею? Чи вони нам її повернуть, чи ні? Платити згідно показань лічильника, чи ця переплата буде враховуватися? Хотілося б, аби ця переплата залишилася. Я це хочу знати, це для мене болюче питання. Бо пенсія мала і не вистачає коштів заплатити. Субсидія завжди необхідна».

З березня субсидію Любов Поліщук отримує готівкою. На рахунках «Чернігівгазу» у неї залишилось 1068 гривень невикористаної безготівкової субсидії. «Чернігівгаз» має закрити ними частину нового платежу, нарахованого жінці в березні за лютий, каже директор департаменту соцзахисту облдержадміністрації.

«Вийшло роз’яснення кабінету міністрів про порядок використання сум зекономлених субсидій. Домогосподарство має право звернутися відповідно до 848 постанови до організації надавача послуг і організація має врахувати зекономлену суму субсидії в плату за спожиту послугу. + За опалювальний сезон домогосподарство має право використати зекономлену субсидію, при тому що вони будуть отримувати ще монетизовану субсидію. Зекономлена монетизована субсидія це вже безпосередньо кошти домогосподарства».

Наприклад, йдеться у роз’ясненні Мінсоцполітики, станом на березень у субсидіанта залишається 1500 гривень невикористаної субсидії. У лютому домогосподарство спожило газу на 1000 гривень - цю суму можна закрити невикористаною субсидією. Надавач послуг повинен перерахувати платіжку за лютий, у графі «до сплати» мають стояти нулі.

«А відповідно за березень ці півтисячі що залишаються, переходять на платіжку в квітень місяць. Якщо в березні спожило домогосподарство ресурсів на 1000, то півтисячі входять в плату за спожиту послугу, і до сплати залишається півтисячі. Зекономлені субсидії треба використати до закінчення розрахункового періоду. Він закінчується з закінченням опалювального сезону. Якщо вони не будуть використані, тоді вони будуть обраховані і підняті назад до державного бюджету. Хоча надавач послуг повинен провести цей розрахунок і самостійно. Я б радив краще звернутися, щоб це було відображено в платіжному дорученні».

У березні Любов Поліщук отримала платіжку за лютий із вартістю спожитого газу 2,5 тисячі гривень. Цю суму їй перерахують, як і іншим абонентам, врахувавши переплату по субсидії, каже директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

«У лютому людина спожила на 2,5 тисячі природного газу. Так як існувала переплата в розмірі 1068 гривень. До сплати виставим 1400, не всю суму».

UA: Чернігів

Теги: субсидія, монетизація, переплата, Олег Русін, Мінсоцполітика, Любов Поліщук, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект