школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В Україні хочуть ввести відповідальність за цькування на роботі (відео)В Україні хочуть ввести відповідальність за цькування на роботі (відео)

Покарання за мобінг.
В Україні хочуть ввести відповідальність за цькування на роботі: як з боку колективу, так і з боку керівника. Такий законопроект вже зареєстрували в парламенті. Його автори переконують, що психологічний тиск може призводити аж до самогубств. Аби цього не сталося – кривдників мають карати. Як саме, дивіться у сюжеті.Тетяна держслужбовець зі стажем. 12 років працювала без жодних нарікань. Та на попередньому місці роботи протриматися довго не змогла. Переконує, на неї мала зуб керівниця.

«Керівник майже весь час кричала на мене, виганяла з роботи, на робочому місці забирала всю документацію», - каже Тетяна.

Від постійного тиску у жінки розпочалася депресія. Ледь не щодня доводилося пити заспокійливі препарати. Врешті звільнилася та подала на керівництво до суду. Суд виграла. Отримала компенсацію за невиплачені лікарняні. А от за психологічний тиск на роботі – ні. Бо у законодавстві така норма не прописана. Хоча подібне цькування не рідко призводило до самогубств.

В парламенті ініціювали законопроект щодо протидії мобінгу. Це коли працівника ображають або цькують на роботі. Кривдників каратимуть штрафом від 850 до 1700 гривень або громадськими роботами від 20 до 40 годин. За повторне порушення відповідальність вдвічі більша – від 1700 до 3400 гривень.

Олександр Співаковський, автор законопроекту, народний депутат України: «Це дуже потужний інструмент, я вам чесно скажу. Якщо дійсно здійснюється мобінг на цю жінку або людину, то закон його захищає, якщо такий складений акт буде і після цього буде рішення суду, то практично звільнити цю людину вже буде неможливо».

Штрафи замалі, переконують експерти. Заплативши один, працівник може і далі принижувати колегу. Та й довести, що людина стала жертвою мобінгу, буде доволі складно, адже інші працівники боятимуться свідчити проти керівництва.

Руслана Стецюк, адвокат: «Якщо є тілесні ушкодження. Якщо не цькування, а тілесні ушкодження, то тоді можемо говорити про експертизи. А якщо немає тілесних ушкоджень, а це все буде відбуватися словесно, то звичайно це тільки при наявності свідків і відео».

Ірина – конфліктолог, переконує, причиною мобінгу зазвичай стає замовчаний конфлікт, від якого залишився осад. Невдоволення наростатиме ніби сніжна груда і врешті працівники не зможуть спокійно перебувати в одному приміщенні, тому одразу потрібно проговорювати причини роздратування.

Ірина Тарасова, конфліктолог: «Жертва спочатку не має впадати у супротив, вона має це прийняти і почути. Коли жертва зі свого боку може чути і вона готова почути, вона вже себе не вважає жертвою».

Якщо мобінг не припинився, краще змінити місце роботи, переконують експерти. Це у будь-якому разі краще, аніж заганяти себе у депресію.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: мобінг, цькування, робота, покарання, законопроект, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект