школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В Україні вдесятеро хочуть збільшити штраф за не пристебнутий пасок безпеки (відео)В Україні вдесятеро хочуть збільшити штраф за не пристебнутий пасок безпеки (відео)

Збільшити штраф за не пристебнутий пасок безпеки в десятеро, тобто з 51 гривні до 510. Такий законопроект зареєстровано в парламенті. Зараз на дорога ремені безпеки використовують лише 15% українських водіїв. Якби це було не скасоване правило для всіх учасників дорожнього руху, то тисячі українців не гинули би в ДТП.Він не пристібався ніколи. Непрактично, думав Андрій, рівно до аварії.

З тих пір Андрій не рушає з двору, поки не застібне пасок безпеки. Такого рефлексу немає у більшості українських водіїв.

Звичайний потік. Ось не пристебнутий водій говорить по телефону. Ось теж керує авто однією рукою, іншу тримає дівчина, - пара не пристебнута. В Україні пристібається лише 15% водіїв. Для прикладу, в Польщі – 83%, у Франції – 99%.

Сучасні авто обладнані системою нагадування пристебнути пасок. Однак у нас винайшли ноу-хау, щоб машина не пищала, ставлять заглушки. Про них знає чи не кожний водій. Їх відкрито продають на заправках і в магазинах. А ще з написами «Спаси и сохрани», потрійними іконками, стразами. Найдешевші пластикові.

Всього 30 гривень ціна вашого життя. Як тільки ось цю заглушку ви ставите на місце ременя, авто думає, що ви пристебнуті. Активує подушки безпеки і вони стають потенційними вбивцями.

Тіло не зафіксоване ременем навіть при незначному зіткненні летить вперед, каже парамедик Ярослав Вус. А назустріч у підборіддя йому вистрілює подушка безпеки. «Одразу б’є людину в підборіддя. Часто ламається і травмується шия. Є МРТ знімки, коли хребет відірвався від голови, і ця людина, звісно, через 2 тижні після ДТП не приходячи до тями померла».

Однак життєво важливо, щоб пристібався не лише водій, а усі пасажири в авто. Подивіться цей креш-тест. Пристебнутого пасажира на задньому сидінні стримує пасок безпеки. Не пристебнутий гине сам і вбиває того, хто сидить попереду, - і це на швидкості 64 км/год.

Ярослав Вус: «Пасажир, наприклад, 90 кг. На великій швидкості він стає не 90 кг, а декілька тонн. І він просто ламає цю сідушку, розриває все, що можна було розірвати. Тому на задньому сидінні пасажири теж мають бути пристебнуті».

В парламенті збираються збільшити штраф за не пристебнутий пасок у 10 разів – з 51 гривні до 510. Якщо комусь неважливе життя, це може спонукати його хоча б економити гроші.

В Україні щороку на дорогах гине 3,5 тисячі людей. Значна частина не залишає собі шансів в аварії через ігнорування паска безпеки.

Андрій Климчук, аналітики компанії «За безпечні дороги»:
«Якщо б всі користувалися пасками безпеки, це могло б зберегти до тисячі життів щороку в Україні».

Це означає, що смертність на дорогах могла б скоротитися втричі. Для цього потрібна проста дія – пристебнутися самому і перевірити, чи зафіксовані всі в авто.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: пасок безпеки, штраф, законопроект, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект