школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Майже кожен другий пацієнт, який приймає антибіотики, такої терапії не потребує (відео)Майже кожен другий пацієнт, який приймає антибіотики, такої терапії не потребує (відео)

Майже кожен другий пацієнт, який приймає антибіотики, такої терапії не потребує. Про це сказав пульмонолог обласної лікарні Іван Тельнов, коментуючи затверджений Урядом Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. Чернігівський сімейний лікар Олександр Зленко пояснює: нерідко пацієнти за браком часу не звертаються до медиків, а самі купують антибіотики в аптеках. Обидва лікарі підтримують план, розроблений Міністерством охорони здоров’я і затверджений минулого тижня. За ним купити антибіотики можна буде виключно за рецептом. Також він передбачає посилення контролю за продажем цих препаратів в аптеках і розробку чітких інструкцій з їх призначення. Чим небезпечне самолікування антибіотиками, дізнавалась Діна Вонг.До чернігівського сімейного лікаря Олександра Зленка щодня звертаються близько тридцяти пацієнтів. Із них лікування антибіотиками у середньому потребують не більше п’яти.

Олександр Зленко, лікар загальної практики Чернігівської міської лікарні №1: «Антибіотико терапія потрібна насправді в дуже не частих випадках. Якщо це доведена бактеріальна інфекція, або захворювання, яке має бактеріальну етіологію, тоді це показано. Безконтрольне, без необхідності вживання антибіотиків призводить до антибіотикорезистентності.

Це вироблення ферментів, які руйнують антибіотики. Це метод, коли утворюються певні шляхи помпи в самій бактерії, які відкачують антибіотик.

Якщо у нас є час то ми повинні призначити аналіз визначення флори та аналіз на резистентність цієї флори до певних антибіотиків».

Такі дослідження проводять у спеціальних бактеріологічних лабораторіях. У Чернігівському протитуберкульозному диспансері тестують вплив антибіотичних сумішей на збудник туберкульозу та на бактерії, які викликають і інші – супутні - захворювання. Біоматеріал висівають на такі чашки, коли він виростає, на них ставлять диски із антибіотиками.

Володимир Павлюк, бактеріолог Чернігівського протитуберкульозного диспансеру:
«Після добового росту у термостаті ми враховуємо результати: ми вимірюємо діаметр зони затримки росту цього мікроорганізму до цього антибіотику.

Тут є дуже невелика зона затримки росту. Але ця зона не достатня для того, аби лікувати цим антибіотиком. Тому що він стійкий. Є визначена зона для цього антибіотику – 29 міліметрів. У нас тут усього лише 8 міліметрів. Тому цей антибіотик лікарю не доцільно використовувати, адже це може нашкодити хворому, адже якщо він буде вживати цей антибіотик, на мікроорганізм він діяти не буде, і ефекту жодного не буде.»
Антибіотики призначають за медичними протоколами – їх групи визначені для кожного збудника. Якщо не допомагає один антибіотик, лікарю потрібно підібрати сильніший.

Олександр Зленко, лікар загальної практики Чернігівської міської лікарні №1: «Призначається антибіотик резерву. До таких антибіотиків також є антибіотикорезистенітсть. Є також антибіотики глибокого резерву, і якщо вже до них є антибіотикорезистентність – то це шлях в один кінець. Це шлях до не виліковування і по суті до смерті».

Пульмонолог Іван Тельнов каже – до стаціонару, де він працює, нерідко потрапляють пацієнти, які вже мають резистентність.

«Часто чомусь лікарі починають стартову терапію з препаратів резерву і нам не лишається нічого, крім брати антибіотики глибокого резерву. Це також небезпечно, бо підвищує зростання антибіотикорезистентності і це небезпечно, тому що у майбутньому мати достатнього резерву, щоб лікувати інфекції.

У нашому лікуванні ми не можемо обійтися без антибіотиків. Ми лікуємо пацієнтів із пневмоніями, для яких антибіотики є першою групою препаратів. Є інфекційні захворювання легень, там де без антибіотиків ми не можемо вилікувати пацієнта. Ми намагаємося дотримуватися стандартів, ми не починаємо з антибіотиків резерву, а робимо так, як робиться в усьому світі».

Ініціативу міністерства охорони здоров’я І Іван Тельнов, і Олександр Зленко підтримують.

«У деяких країнах лікар не може призначити антибіотик. Збирається консиліум, який має призначити препарат. Бажано щоб це виконувалося на всіх рівнях, бажано щоб ставився діагноз не виникне».

Як ставляться до заборони продавати антибіотики без рецепту і чи приймають їх без призначення лікаря, ми запитали у відвідувачів лікарень.

Петро Харченко: «А як я можу його купить, якщо лікар не прописав. Якщо лікар прописав, я зобов’язаний його приймати».

Ілля Павленко: «Антибіотик є антибіотик, це небезпечно».

UA: Чернігів

Теги: антибіотики, рецепт, Олександр Зленко, Іван Тельнов, здоров’я, лікарі, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект