школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа ОптимаПочався льодохід (відео)

8 березня на Десні почався льодохід.10 березня гідрологи зафіксували повний схід снігового покриву по всій території Чернігівської області. За результатами їхніх розрахунків, весняна повінь 2019 року буде нижчою за минулорічну та меншою за норму.

Руслан Овсієнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології: «Грунт був на стільки не мерзлий, він був талий, і можна казати, що вся вода пішла на просочування і не було поверхневого стоку. Так, на малих річках, таких як Білоус, практично не було підняття рівня води. Незважаючи на те, що запаси води в сніговому покриві були дуже великі. А загальне підняття води в малих річках десь до півметра. Тобто в великі річки практично нічого не попадає».

Попри те, що взимку максимальні запаси води в сніговому покриві становили 200% від норми, на найбільших водних артеріях Чернігівської області Десні та Дніпрі водопілля з виходом води на заплаву не прогнозують. Рівень води в річках буде в межах русел.

Руслан Овсієнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології: «Для того, щоб більш-менш значне водопілля у нас сформувалось, потрібне середнє промерзання грунту. Середнє промерзання грунту у нас дорівнює 50 см. В цьому році грунт в зимку промерзав до 10-20 см, а потім під снігом він відтанув. Тобто не було зовсім ніякого промерзання на початок сніготанення».

Проходження льодоходу на річні Десна не принесе негативних наслідків, оскільки лід був слабкий, а його товщина незначною, він не завдасть шкоди гідротехнічним спорудам, вважають фахівці.

«З точки зору затоплення, підтоплення і нанесення матеріальних збитків – це добре. В нас не буде негативних наслідків. Але, для річки потрібна середня вода, тому що будь-який паводок несе санітарну функцію. В цьому році такого не буде, річну не промиє», - каже Руслан Овсієнко.

Серед мінусів цьогорічної весняної повені також слабкий нерест риби та низька літня межінь, що за словами фахівців, може негативно вплинути на водозабезпечення.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: Руслан Овсієнко, льодохід, річка, повінь, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект