школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Почався Великий пост. Що це означає для православних вірян? (відео)Почався Великий пост. Що це означає для православних вірян? (відео)

Чистий понеділок – 11 березня – розпочинає період великого посту, який триватиме 48 днів і закінчиться 27 квітня. Деякі віряни в цей день взагалі відмовляються від споживання їжі.Окрім вживання м’яса під заборону підпадають молоко, яйця, риба, алкоголь. Риба дозволяється лише 2 рази за час усього посту – на Благовіщеня Пресвятої Богородиці і на Вербну Неділю. У Лазареву суботу можна смакувати ікрою. З понеділка по п’ятницю, якщо на ці дні не випадає якесь свято, не вживається і рослинна олія.

Священики не радять утримуватися від споживання їжі хворим людям, дітям та вагітним жінкам особливо у весь період великоднього посту.

Окрім обмежень у харчуванні православні християни в період посту повинні дотримуватися божих заповідей – не лихословити, утриматись від гучних гулянь, не заздрити та не сваритися.

Найбільш суворим є останній тиждень перед Великоднем – страсна седмиця. В цей період згадують про останні дні зимного життя, страждання і смерть Ісуса Христа.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: Великий пост, Великдень, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект