школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У 4 ОТГ області чекають на відповідь з Центрвиборчкому – просять призначити нову дату виборів (відео)У 4 ОТГ області чекають на відповідь з Центрвиборчкому – просять призначити нову дату виборів (відео)

У 4 об’єднаних територіальних громадах Чернігівщини чекають на відповідь з Центрвиборчкому. Звернулись туди із проханням призначити нову дату виборів. У Хмільниці у школі протікає дах. Його не можуть відремонтувати, бо на це немає грошей у бюджеті громади, розповідає сільський голова Юрій Слюнько. 18 мільйонів мали б отримати після проведення перших виборів в ОТГ, призначених на 23 грудня минулого року. 29 листопада їх відмінили через введення воєнного стану в Україні. Де зараз ці гроші та чи мають шанси громади отримати їх після проведення виборів, дивіться в сюжеті Дар’ї Янушкевич.Це спортивна зала школи у Хмільниці. Тут займаються фізкультурою 165 школярів. Під час дощу дах тече через щілини, які утворились на стелі.

Ганна Заворотна, директор Хмільницького навчально-виховного комплексу: «Ми вже і своїми силами ставили, але ж коли йде дощ ми приходимо, а підлоги прогнивають і все це втрачає своє надбання».

Відремонтувати шкільний дах розраховували за гроші, які б мали отримати після виборів в ОТГ, каже сільський голова Юрій Слюнько. Так само як і встановити електричне опалення у місцевому будинку культури. Приміщення площею 600 квадратних метрів не опалюється 30 років.

«Для того щоб зробити опалення треба 100-150 тисяч гривень на опалення. Будівля не опалюється і людям в цій будівлі важко знаходитись, бо тут дуже холодно. Проблема в тому, що дійсно у бюджеті таких коштів немає.

Зараз опалюємо приміщення електричним обігрівачем, він ось знаходиться, але ж коли в актовому залі є люди то він дуже голосно створює шум і великі кошти витрачаємо на електроенергію».

Віктор Макаренко, житель села Хмільниця: «Дороги взагалі у незадовільному стані, центральна ще біль-менш. А інші так взагалі, ось вулиця Перемоги так там канава на канаві».

Тетяна Гончар, жителька села Хмільниця: «Хотілося б краще, але місцева влада старається ж по своїй можливості. Найбільше як мені, то це дороги по яким возять дітей. Я вчителька і мені страшно коли діти їздять дорогою, а взимку і сніг і лід. Хмільниця- Рябці хотілося аби покращили б дорогу».

Юрій Слюнько, Хмільницький сільський голова: «На цю дорогу нам потрібно 200 тисяч. У минулому році ми частково зробили ремонт цієї дороги, громада витратила 50 тисяч гривень Сподіваємося після проведення виборів до ОТГ буде більше надходжень і ц ю дорогу ми обов’язково плануємо відремонтувати. Орієнтовно планується на всю ОТГ орієнтовно 18 мільйонів».

Частину цих грошей громада могла витратити на свій розвиток – освіту, медицину та інші потреби. Ці 18 мільйонів після відміни виборів пішли у районний бюджет. Хмільницька громада - одна з 5-ти в області , в яких через введення воєнного стану вони не відбулися 23 грудня 2018 року. 4 з них - Киїнська, Озерянська, Новобілоуська і Хмільницька написали звернення до центральної виборчої комісії з проханням призначити нову дату виборів.

Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів Центру розвитку місцевого самоврядування: «Навіть якщо ЦВК всі ці питання вирішить, призначить вибори, наприклад, на травень, то вони зможуть виконувати організаційні функції, залучати грантові кошти, але не з державного бюджету. Це виключає їх ще на рік, з повноцінного самоврядування. В законі для них було передбачене фінансування. Але 28 лютого ВР внесла зміни до закону «Про держбюджет». Позбавила ці 5 громад, а по Україні 45, міжбюджетних трансфертів на 2019 рік. В цьому році вони не отримають належної фінансової підтримки».

Ми звернулися за коментарем до ЦВК. Прес-секретар Костянтин Хівренко відповів, що не володіє інформацією з приводу звернень цих 4-х громад і зможе надати її після отримання запиту. Ми надіслали його, про відповідь повідомимо вам у наступних випусках новин.

UA: Чернігів

Теги: ОТГ, Хмільниця, територіальна громада, вибори, школа, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект