школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Безкоштовний мобільний флюорограф у Чернігові – де і коли він працює (відео)Безкоштовний мобільний флюорограф у Чернігові – де і коли він працює (відео)

У Чернігові на Центральному ринку сьогодні обстежували всіх бажаючих на пересувному цифровому флюорографі. Так проходить місячник боротьби з туберкульозом. Його проводять в області четвертий рік поспіль. Протягом березневих вихідних мобільний медичний кабінет за графіком виїжджатиме в місця масового скупчення людей.Дев’ята ранку. Біля чернігівського Центрального ринку медики протитуберкульозного диспансеру налагоджують роботу пересувного діагностичного кабінету. Просто тут, в автомобілі зі спеціальним медичним обладнанням, вони обстежуватимуть на сухоти всіх бажаючих.

Микола Тарасевич, старший рентгенолог-лаборант відділення обласного протитуберкульозного диспансеру: «Це пересувний флюорограф з цифровим апаратом «Україна-12Ф9», українського виробництва, він сучасний, зображення одразу виводить на екран, лікар може подивитись, якщо щось є – доробити в іншій проекції й виписати довідку після обстеження. Найголовніше, що цей апарат – він малодозовий. Людина отримує мінімальне опромінення, за рахунок того, що він сучасний і нового зразка.»

У виїзному кабінеті працює троє людей: водій, лаборант і лікар. У перші 15 хвилин після відкриття діагностичного кабінету біля машини шикується черга.

Олександр Райський, чернігівець: «Я тільки за. Це потрібно, тим паче я на роботі, там постійно комісії треба проходити, а це зайвий раз мінус у грошах.»

Світлана Райська: «Дуже зручно, прийшли у вільний час, все робиться дуже швидко, дали консультацію по можливості, проконсультували мене й чоловіка. Слава богу, здорові.»

За день роботи мобільного флюорографа медики обстежують до 200 людей. Все – безкоштовно в рамках місячника боротьби з туберкульозом. Програма фінансується з обласного бюджету. Вартість обстеження одного пацієнта на виїзді – близько 20 гривень.

Дмитро Андрієнко, рентген-лаборант обласного тубдиспансеру: «Виявлення туберкульозу досить часте при нашому обстеженні. Десь район до 3-х тисяч людей і виявляємо до 5-6 випадків туберкульозу.»

Тетяна Лисенко, лікар-рентгенолог обласного протитуберкульозного диспансеру: «Туберкульоз – захворювання інфекційне. Воно передається від хворої людини. Тому важливо кожній людині проходити рентген обстеження хоча б 1 раз на рік, щоб попередити це захворювання і вчасно почати лікування. Особливість захворювання полягає в тому, що хворий дуже довго не відчуває симптомів хвороби і працюючи й живучи не знає, що хворий. Тому це скрінінгове обстеження населення й полягає в тому, щоб виявити туберкульоз на ранніх стадіях.»

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун каже, такі пересувні відділення протягом року працюють у всіх районах області. Торік в них обстежили 50 тисяч людей.

«З них у 392 виявили туберкульоз. 9.24 На ринок ходять всі люди, і старі і малі і ми хочемо звернути уваги на те, що проблема туберкульозу у нас існує і ми даємо можливість безкоштовно у місті Чернігові в тому числі».

Пройти безкоштовне обстеження в мобільному діагностичному кабінеті чернігівці зможуть протягом місяця.

«9-10 березня на Центральному ринку. На наступні вихідні у нас буде субота й неділя це ринок Нива, і 23-24 березня це ТРЦ «Голівуд».

UA: Чернігів

Теги: туберкульоз, флюорографія, сухоти, обстеження, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект