школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Через півроку після вибуху військових складів в Ічні місцеві жителі відновлюють хати самотужки (відео)Через півроку після вибуху військових складів в Ічні місцеві жителі відновлюють хати самотужки (відео)

Гроші є, але ви тримайтеся.
Через півроку після вибуху військових складів в Ічні місцеві жителі відновлюють свої хати самотужки. Нових будинків держава купила аж 17, а потерпілих загалом 12 тисяч. В Кабміні стверджують, що готові фінансувати ремонти в повному обсязі і покладають провину на місцевих чиновників. Ті своєю чергою бідкаються на відсутність законних механізмів, як витрачати бюджетні кошти.Зірвані дахи, побиті скалками снарядів паркани і зруйновані будинки, - такий вигляд має розбите вщент село Августівка. Тепер його називають село Привид.

Від вибухів на збройних складах це село зазнало найбільшої шкоди. Тепер жителів можна полічити на пальцях.

Півроку тому на території шостого арсеналу Міноборони розпочалась пожежа і вибухи. З навколишніх сіл евакуювали близько 12 тисяч людей. Снаряди від градів та іншої важкої зброї кілька днів бомбардували будинки.

Щойно пожежу вдалося загасити, а жителі стали вертатись до побитих хат, уряд пообіцяв 100 мільйонів гривень на їх реконструкцію.

Гроші нібито й виділили, але витрачати не квапилися. Жителі бідкаються, від держави отримали лише обіцянки.

Будинки допомагала лагодити релігійна громада з Києва та волонтери. Передусім відновлювали критичні місця – дахи та фасади. Ремонти в середині ніхто не проводив.

У Кабміні підтвердили, 100 мільйонів справді виділили. Але чернігівські чиновники не витратили й 10-ї частки тих грошей. Тож 1 січня залишок повернувся до державного бюджету.
«Три мільйони двісті тисяч гривень на відновлення об’єктів комунальної власності, у тому числі закладів освіти. Триста тисяч на ремонт приватних житлових будинків та 5,6 млн грн. на придбання 17 житлових будинків для мешканців».

У Чернігівській облдержадміністрації кажуть, просто не встигли погодити необхідні витрати і обіцяють повторно звернутися до уряду. Але на що конкретно проситимуть гроші, наразі не знають.

Олександра Хомик, директор департаменту економіки Чернігівської ОДА: «Бюджетні гроші не можуть витрачатися просто так. Є чіткий напрямок використання, кожен об’єкт повинен бути підтверджений проектно-кошторисною документацією, погоджений з усіма міністерствами і тільки тоді можуть проводитись роботи».

Останній раз міські чиновники провідали Августівку наприкінці лютого. Виділяти кошти на відновлення сараїв та інших прибудинкових споруд відмовились. А от частково відремонтовані хати викреслили з програми бюджетного фінансування.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: Чернігівська ОДА, село Августівка, вибухи, шостий арсенал, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект