Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Проблема застарілих мереж загрозливо нависла над українськими містами, у тому числі і Черніговом? (відео)

Проблема застарілих мереж загрозливо нависла над українськими містами, у тому числі і Черніговом? (відео)

Щотижнева нарада в муніципалітеті розпочалася з хвилини мовчання – вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Після чого заслухали доповідь директора «Чернігівводоканалу».Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводокал»: «Підприємство вже 3 рік отримує позитивний фінансовий результат, подолавши в 2016 році бар’єр збитковості. За підсумками минулого року підприємство отримало 23,6 мільйони гривень прибутку, без урахування курсових різниць. Цей прибуток було спрямовано для розрахунку за існуючими кредитними зобов’язаннями перед світовим банком».

За словами очільника, вдалося досягти завдяки збільшенню доходів та оптимізації витрат.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводокал»: «Дотримання фінансової дисципліни на підприємстві дозволило протягом минулого року своєчасно переглядати рівень заробітної плати, відповідно до встановленого на законодавчому рівні розміру прожиткового мінімуму з урахуванням змін та доповнень до галузевої угоди. За рахунок цього, а також завдяки оптимізації штатної чисельності працівників, вдалося підвищити рівень середньомісячної заробітної плати по підприємству більш, ніж на 35%».

Збільшення зарплат не зупинило відтік кадрів – електромонтерів, електрозварювальників і слюсарів. А середній вік працівників 46 років, що за словами директора є свідченням не престижності комунальної сфери серед молоді.

Протягом 2018 року підприємство займалося ремонтними роботами, аби послуги з водопостачання та водовідведення надавалися безперебійно. Зокрема, реконструювали систему водопостачання та замінили каналізаційний колектор по вулиці Ушинського, а ще Мезинцева, Шевченка та Молодчого. Відремонтували резервуари чистої води на насосній станції №4.

Крім того, підприємство визначило і стратегічні напрямки своєї подальшої діяльності на 2019-2020 роки.

«Реконструкція майже 9 км мереж загальною вартістю понад 250 мільйонів гривень. З них 4,8 км – це водопровідні мережі, на реконструкцію яких потрібні кошти у сумі майже 92 мільйони гривень, та понад 4 км каналізаційних мереж, на заміну яких необхідно 160 мільйонів гривень», - каже начальник «Чернігівводоканалу».

Нагально, за словами очільника «Чернігівводоканалу», потрібно ремонтувати і самопливний колектор по вулиці Глібова. «Не виконання заміни даної ділянки колектору найближчим часом може привести до виходу неочищених стічних вод на поверхню, та як наслідок, нестиме загрозу екологічній ситуації та здоров’ю мешканців, і як наслідок, в разі аварійних ситуацій необхідно буде припинення водопостачання районів Масани, ЗАЗ, Подусівка».

А це мінімум 66 мільйонів гривень. І джерело фінансування наразі відсутнє.

Не краща ситуація і з каналізаційними колекторами на відрізку Коцюбинського, Шевченка, Пушкіна, Мар’їн Гай.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводокал»: «Не виконання даного заходу також може призвести до тяжких екологічних наслідків та відключення від водопостачання майже 40% мешканців міста. Джерело фінансування також, на жаль, відсутнє».

Проблема застарілих мереж загрозливо нависла над українськими містами. У тому числі і Черніговом. Лише ті, які обслуговує «Чернігівводоканал», потребують десятків, а то й сотень мільйонів гривень, аби їх замінили. Бюджет нашого міста не дозволяє цю проблему вирішити швидко та самостійно, про це не одноразово наголошував міський голова, зауважуючи, що це проблема національного масштабу і вирішувати її потрібно на рівні всієї країни.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Малявко, каналізаційні мережі, реконструкція, нарада, водопостачання, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект