Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Скільки грошей потрібно на часткову реконструкцію каналізаційних очисних споруд Чернігова? (відео)

Скільки грошей потрібно на часткову реконструкцію каналізаційних очисних споруд Чернігова? (відео)

Цього року у Чернігові планують почати часткову реконструкцію каналізаційних очисних споруд міста. Про це сказав начальник комунального підприємства Чернігівводоканал Сергій Малявко. Витратити на це планують 50 мільйонів гривень, 6 із них очікують отримати від Північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО». Проект подали на розгляд до міжнародної фінансової організації у листопаді минулого року. Чи буде його фінансування, поки не відомо. Усього ж на реконструкцію каналізаційних очисних споруд Чернігова треба понад мільярд гривень. Звідки братимуть гроші та чи вплине це на вартість води для людей.Це – каналізаційні очисні споруди «Чернігівводоканалу». Вони очищують всю воду, яку скидають містяни. Побудовані ці споруди в 1960-их роках. З того часу їх жодного разу повністю не реконструювали.

Наталія Мазюк - начальниця каналізаційних очисних споруд Чернігова: «Виконувались поточні ремонти, капітальні ремонти, але ніякої великої значної реконструкції проведено не було. На сьогоднішній день цього не достатньо. Змінилися стоки, змінились вимоги до якості очищення стічних вод. На даний момент необхідно повністю не тільки реконструювати самі технологічні споруди, але й повністю перебудовувати систему очистки».

Так виглядає один із етапів очистки води, так званим біологічним методом, каже Наталія Мазюк.

«Тобто за допомогою живих мікроорганізмів. Для забезпечення їхньої життєдіяльності, для інтенсифікації процесів окиснення необхідно постійно подавати повітря».

Повітря до резервуарів подають за допомогою цих насосів.

«Якщо вчасно не провести ремонт та не замінити повітродувне обладнання, то може виникнути дуже велика екологічна загроза для забруднення річки Білоус та Десна».

З цього року «Чернігівводоканал» планує частково реконструювати очисні споруди міста - замінити повітродувки та систему аерації. На це треба близько 50 мільйонів гривень. Частину грошей, це близько 6 мільйонів гривень, комунальне підприємство очікує отримати від Північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО». Чи буде фінансування, поки не відомо.

Сергій Малявко - начальник комунального підприємства «Чернігівводоканал»:
«У разі фінансування проекту даної організації підприємство може розраховувати на частково безповоротну фінансову допомогу у вигляді отримання грантових коштів близько 200 тисяч євро. Враховуючи наявність пільгового періоду, за умовами кредитування, та очікування зменшення витрат на електроенергію, даний захід не матиме суттєвого навантаження на тариф».

Усього на реконструкцію каналізаційних очисних споруд Чернігова треба понад мільярд гривень. Де на це братимуть гроші, поки не відомо.

«Дані споруди не можуть забезпечити належну якість очищення стоків та гарантувати відсутність імовірності витоків та виникнення загрозливих екологічних ситуацій.

Підприємство надало даний інвестиційний проект представникам Світового банку та Мінрегіонбуду для розгляду на можливість фінансування його за рахунок проекту «Розвиток міської інфраструктури 3». Але критичний стан очисних споруд та ймовірна аварійність обладнання, що на даний час використовується, несумісно з довготривалістю процесів узгодження умов кредитування».

Про те, чи зміняться тарифи на воду через заміну обладнання, начальник «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко каже так.

«В залежності, які кошти будуть залучатися. Якщо це кредитні кошти, звісно, це буде впливати. Але за рахунок того, що ми будемо економити на електроенергії, це суттєво не вплине на тариф. Наприклад, куб води з водовідведенням може здорожчати не більше, ніж на 40 копійок».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Малявко, каналізаційні очисні споруди, Чернігівводоканал, реконструкція, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект