Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » ОПОРА підбила підсумки першого місяця президентської гонки на Чернігівщині (відео)ОПОРА підбила підсумки першого місяця президентської гонки на Чернігівщині (відео)

Підсумки першого місяця президентської виборчої кампанії на Чернігівщині оприлюднили представники громадянської мережі «ОПОРА». Наприкінці січня-на початку лютого нашу область відвідали 6 кандидатів у президенти. Незалежні спостерігачі «ОПОРИ» вже зафіксували перші порушення законодавства та нові агітаційні технології.Наталія Висіканець, координаторка спостереження ГМ ОПОРА за виборами в області: «На початку січня на Чернігівщині з’явилися іменні посвідчення, так званих членів політичної команди. Пропонували людям прийти в офіс для того, щоб заповнити папірець, на якому зазначені перші кроки так званих однодумців в одну політичну команду».

Представники ОПОРИ промоніторили і наявність місць для агітації. В області вони є не усюди. В Чернігові агітаційні стенди були встановлені вчасно.

Аналізували й матеріали з ознаками чорного піару.

Представники ОПОРИ зафіксували декілька білбордів з агітаційними матеріалами без вихідних даних.

На початку лютого був зафіксований сплеск інформації про можливий підкуп виборців. Проте жодного факту передачі матеріальних цінностей не зафіксували.

Речниця міського відділу поліції Юлії Ковтон повідомила, що в області вже зареєстровано близько 30 звернень до поліції стосовно виборчого процесу. За збір персональних даних, псевдосоціологами, пошкодження білбордів та ймовірний підкуп виборців. За цим фактом відкрито одне кримінальне провадження.

Громадяни можуть перевірити, чи включені вони до реєстру виборців на сайті Держреєстру. А у разі необхідності до 25 березня тимчасово змінити місце голосування, якщо у день виборів не можуть бути присутні за своєю виборчою адресою.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців облдержадміністрації: «Необхідно прийти особисто у відділ ведення Державного реєстру виборців, написати заяву, яка мотивує необхідність зміни місця голосування і додати документ, який мотивує необхідність цієї зміни».

Виключного переліку цих документів немає. Це може бути довідка з роботи, про перебування на санаторному лікуванні, тощо.

Чернігівщина голосуватиме в 6 округах. Кількість дільниць: 1090. Право голосу має 81% мешканців області.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ОПОРА, президентські вибори, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект