чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як із січня зміняться суми платежів за тепло та гарячу воду (відео)Як із січня зміняться суми платежів за тепло та гарячу воду (відео)

В січневих рахунках за тепло та гарячу воду закладено підвищення ціни на газ та враховані показники температурного режиму. Так пояснюють в абонентському відділі КЕП «Чернігівська ТЕЦ» зростання сум в платіжках споживачів, яких обслуговує підприємство.Насамперед на розмір суми платежу вплинула ціна на газ, яка збільшилася для підприємств ще у листопаді минулого року на 23%. Але для споживачів зростання буде в двічі меншим, а саме – 10%.

Також на суму в платіжках вплинула і низька температура повітря в січні цього року.

Ірина Штипа, заступниця директора КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «В розрахунок вартості послуг включається температурний коефіцієнт. Але для мешканців, які отримують послугу з теплопостачання і розраховуються за загальнобудинковим приладом теплової енергії, це зростання буде відчутно менше. В зв’язку з тим, що тариф на послугу з опалення 1 кв.м складає 42,23 гривні, то середній тариф за загальнобудинковим приладом обліку за січень місяць складає 34,15 гривень».

Втім у деяких мешканців Чернігова почали накопичуватися борги не лише із січня, а з початку цього опалювального сезону, бо вони втратили право на субсидію. Від 45 до 47% домогосподарств перестали отримувати допомогу від держави, і в результаті сума дебіторської заборгованості на 1 січня, тільки за рахунками споживачів ТЕЦ, складає майже 73 мільйони гривень. Подібна ситуація і по споживачах «Облтеплокомуненерго». При чому не лише в Чернігові, а й в Україні в цілому. Заборгованість населення перед підприємствами постачальниками послуг призводить до заборгованості підприємств перед компаніями, які надають енергоресурси лише на умовах передоплати.

Нагадаємо, міський голова Владислав Атрошенко ініціював звернення до Президента та прем’єр-міністра України щодо компенсаційних заходів з допомоги мешканцям Чернігова під час опалювального періоду. 31 січня його підтримали і депутати міської ради. Але постачальники послуг радять і самим мешканцям не накопичувати борги, бо великі суми в платіжках будуть лише протягом зимових місяців, тож можна написати заяву і розподілити платежі з опалення на рік, або оформити договори з реструктуризації боргу.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тарифи, Чернігівська ТЕЦ, гаряча вода, теплопостачання, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект