Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В Україні розробляють правила, що змінять систему нарахування за використану воду (відео)


Home net

В Україні розробляють правила, що змінять систему нарахування за використану воду (відео)

Нові платіжки за воду.
В Україні розробляють нові правила, що змінять систему нарахування за використану воду. Якщо мешкаєте в багатоквартирному будинку, має заплатити не лише за квартирним лічильником, а ще й за будинковим. Діряві труби чи сусід-крадій – відтепер платитимете і за це саме ви. Детальніше дивіться у сюжеті.Пану Олександру вже далеко за 60, а він і досі кидає камінці в калюжі. Проте задоволення йому це не приносить, бо вода в підвалі в його будинку стоїть десятиліттями.
Десятки кубометрів води щороку підтоплюють столичну багатоповерхівку. Проте з цього року таке задоволення стане для мешканців платним.

Вікторія Яковлєва, керівник інформаційного управління ПАТ АК «Київводоканал»: «Київводоканал» рахує ту воду, яка зайшла в будинок. А в будинку її не розподіляє «Київський водоканал», розподіляють мешканці між собою», - каже представниця «Водоканалу».

В Україні змінюють систему нарахування використаної води. Відтепер від показу загальнобудинкового лічильника віднімуть суму показань квартирних, а недостачу розділять між усіма пожильцями. Найбільше нова система вдарить по тих, у кого лічильника немає.

Вікторія Яковлєва, керівник інформаційного управління ПАТ АК «Київводоканал»: «Вся різниця води, яка заходить в будинок і яка повинна бути оплачена споживачами, буде оплачена тими людьми, які не мають або договірних відносин, або немає лічильників».


Проте, якщо в домі всі квартири обладнані лічильниками, крім використаної вами води, заплатити свою частину доведеться за діряву трубу або сусіда-крадія.

Слюсар Віктор Федоренко за 240 секунд може вивести крадія на чисту воду. Чоловік тестує лічильники й одразу визначає, чи користувався споживач магнітом, щоби зменшити покази.

Крадуть безбожно, заявляють у профільній асоціації водоканалів. Третя частина води використовується українцями безоплатно. Нова система нарахувань все виправить.

Лаврентій Царук, адвокат: «Покладати відповідальність за крадіжку на всіх, такого принципу немає в жодних країнах і він не відповідає нашій Конституції. Це все одно, що ви приходите в магазин, купуєте якийсь товар, а вам в чеку говорять, а вчора в нас ще вкрали сані, то всі, хто сьогодні купує, вони за ті сані платять».

Пенсіонери столичного будинку з дірявими трубами від нової системи не в захваті. «Ми платимо по лічильнику. А то, що у них на трасах рветься, вода ллється, ми що винуваті? І повинні за це платити?».

В Україні затвердження нових правил нарахування на стадії завершення, тому комунальники закликають українців поквапитись із встановленням лічильників. За місяць-два нові платіжки за воду почнуть неприємно вражати.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нові правила, лічильник води, вода, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект