чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У комунальній сфері міста зарплати поступово підвищують, а працівників все одно не вистачає? (відео)У комунальній сфері міста зарплати поступово підвищують, а працівників все одно не вистачає? (відео)

Чернігівський ринок праці – є робочі місця, але немає кваліфікованих працівників. Кращі в пошуках вищої заробітної плати мігрують. Про це йшлося під час наради начальників комунальних підприємств і управлінь, а також директорів професійно технічних училищ. Кожен з очільників відомств назвав свою кількість вакантних місць.Олександр Рижий, начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку: «Кожного дня у нас на лінію виходить 65 одиниць тролейбусів. Нам бракує ще 21 водій. І за інформацією приватних перевізників, нам бракує 168 водіїв на все місто».

Сфера ЖКГ, наприклад, в пошуках 174 працівників. Бракує робочої сили і «Міськсвітлу» та АТП-2528. А страждає від цього комунальна сфера. Адже рук, які повинні доглядати за містом не вистачає. Кожен з очільників підприємств шукає свої шляхи вирішення цієї проблеми.

Що утримає наявних працівників та заохотить до роботи нових, про це не одноразово йшлося під час зустрічі міського голови з працівниками цих підприємств, аби між Черніговом і Польщею працівники обирали перше. За останні кілька років комунальні підприємства підвищували свої зарплати до конкурентних. Щоправда в межах можливостей, які напряму залежать від тарифів для населення.

Ще одна проблема ринку праці, це робітники передпенсійного віку або пенсіонери. Молодь нехтує комунальними підприємствами через розміри зарплат та вважаючи професію, наприклад того ж слюсаря, двірника чи тракториста, не престижною. А ті, хто приходить, не достатньо кваліфіковані.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»: «Вважаю, що потрібно змінювати систему. Я дуже багато був у службових відрядженнях у Польщі, Німеччині і так далі. Там навчання проходить на виробництві. Тобто там сучасні верстати. Що може навчити наше ПТУ, наприклад, токаря, якщо там верстат 50-го року».

Підтвердив недостатність співпраці між підприємствами і професійно-технічними училищами представник чернігівського управління освіти. Так, практику у 2018 році на комунальних підприємствах міста пройшли 57 осіб, лише 9 залишилися працювати у цій сфері.

Крім того, представник освіти Володимир Гаврилов повідомив, що нині збирають інформацію стосовно тих, хто після закінчення училища зможе піти працювати у комунальну сферу. Підприємства мають змогу до 31 травня подати інформацію, у яких спеціалістах вони зацікавлені.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: робота, кваліфіковані працівники, комунальні підприємства, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект