moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Георгій Хотин: «Із сином про політику не спілкуюсь»Георгій Хотин: «Із сином про політику не спілкуюсь»

46-річний Ростислав Хотин — один з найвідоміших українських журналістів, що працює за кордоном. Це його політичні огляди із Брюселя щодо ставлення Європи до подій в Україні ми щодня бачимо у вечірніх випусках «ТСН» на «1+1».


Ростислав Хотин

Народився Ростислав Георгійович у Прилуках, де і зараз проживає його рідня: батько 77-річний Георгій Хотин та рідний брат 45-річний Ярослав Хотин із сім'єю. На жаль, цього року померла мати журналіста Світлана Хотина. Їй було 76. Георгій Степанович 42 роки пропрацював журналістом у місцевій газеті «Правда Прилуччини». Зараз очолює міську спілку ветеранів.Григорій Хотин

— Коли у Ростислава проявився журналістський хист?

— Я завжди намагався писати вдома. Адже на роботі окремого кабінету не було. А Ростик усе бачив. І у третьому класі, коли його прийняли у піонери, написав замітку про свої враження. «Неси сам до газети», — запропонував йому. Текст надрукували. І після того почалося його співробітництво з «Правдою Прилуччини».
Мале-мале, а любив дивитись політичні новини по телевізору. Ми із сином вивчили усі столиці Європи, Південної Америки, Азії, ще коли він ходив у садочок.
Ростислав закінчив Прилуцьку середню школу №7, де працювала директором його мама Світлана Іванівна. Навчався на відмінно.
Після школи Ростислав Хотин вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на факультет журналістики, який свого часу закінчив і Георгій Степанович.

— Якщо школу Ростик закінчив із золотою медаллю, то в університеті з'явилися четвірки, — згадує батько. — А після другого курсу сина забрали до армії. Служив у Москві. Нас з дружиною навіть запрошували на присягу, де я виголошував слово від батьків.
Відслуживши два роки, син повернувся до університету. Окрім основних предметів, він добре знав англійську, на яку ми звертали особливу увагу, займався з репетиторами. Тож після закінчення університету Ростиславу запропонували роботу у агентстві «Рейтер»* з випробувальним терміном два місяці. Він працював кореспондентом по Україні і Молдові. А далі — місячні курси у Москві. Паралельно співпрацював у газеті «Факти і коментарі».

Згодом йому пропонують місце політичного оглядача «Рейтер» у Лондоні. Де тільки не довелося побувати Ростиславу: Іран, Ірак, Сирія, Північна і Південна Корея. Зустрічався із главами європейських держав. Найбільше вразила зустріч з папою Бенедиктом XVI.

— Ростислава запрошують в англійську службу Бі-бі-сі. Він єдиний з тих, хто працює за кордоном, кому було присвоєно звання заслуженого журналіста України, — із гордістю говорить батько. — Разом із дружиною, полячкою Анею, вони придбали будинок на околиці Лондона. Тихий такий, спокійний район. Аня і зараз працює у «Рейтер». Виховують доньку Марію. їй п'ятнадцятий рік. Володіє трьома мовами: англійською, українською та польською. Скоро онучці вступати. Раджу їй добре думати, перш ніж прийняти таке важливе рішення. Поки що вагається.

— У сина в гостях були?
— Була покійна дружина і син молодший Ярослав, а от мені не довелося. Все нехай-нехай. І донехаявся. Кілька років тому англійський уряд прийняв рішення не вести мовлення на країни колишнього соціалістичного табору, в тому числі і на Україну. Ростиславу видали річну зарплатню. Рік він прожив у Лондоні. А потім зрозумів, що не може без телебачення. Приїхав до Києва. Так і почалася його співпраця з каналом «1+1». Він став кореспондентом у Бельгії, а саме у Брюсселі — політичній столиці Європи.

— Давно був у Прилуках?
— Прилітав, як захворіла мама. А потім на її похорон.

— Що говорить син про ситуацію в Україні?

— Про політику він більше говорив ¡3 покійною мамою. А ми з ним на політичні теми не спілкуємось. Більше цікавлюсь, яку нього справи, як здоров'я.

* * *

Агентство «Рейтер» — одне з найбільших у світі міжнародних агентств новин і фінансової інформації.

Британська телерадіомовна корпорація, скорочено «Бі-бі-сі» — комплекс радіо-, інтернет- та телемовлення Великобританії.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №12 (1454)

Теги: політика, «ТСН», Ростислав Хотин, журналіст, Георгій Хотин, Прилуки, «1+1», «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект