Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Георгій Хотин: «Із сином про політику не спілкуюсь»Георгій Хотин: «Із сином про політику не спілкуюсь»

46-річний Ростислав Хотин — один з найвідоміших українських журналістів, що працює за кордоном. Це його політичні огляди із Брюселя щодо ставлення Європи до подій в Україні ми щодня бачимо у вечірніх випусках «ТСН» на «1+1».


Ростислав Хотин

Народився Ростислав Георгійович у Прилуках, де і зараз проживає його рідня: батько 77-річний Георгій Хотин та рідний брат 45-річний Ярослав Хотин із сім'єю. На жаль, цього року померла мати журналіста Світлана Хотина. Їй було 76. Георгій Степанович 42 роки пропрацював журналістом у місцевій газеті «Правда Прилуччини». Зараз очолює міську спілку ветеранів.Григорій Хотин

— Коли у Ростислава проявився журналістський хист?

— Я завжди намагався писати вдома. Адже на роботі окремого кабінету не було. А Ростик усе бачив. І у третьому класі, коли його прийняли у піонери, написав замітку про свої враження. «Неси сам до газети», — запропонував йому. Текст надрукували. І після того почалося його співробітництво з «Правдою Прилуччини».
Мале-мале, а любив дивитись політичні новини по телевізору. Ми із сином вивчили усі столиці Європи, Південної Америки, Азії, ще коли він ходив у садочок.
Ростислав закінчив Прилуцьку середню школу №7, де працювала директором його мама Світлана Іванівна. Навчався на відмінно.
Після школи Ростислав Хотин вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на факультет журналістики, який свого часу закінчив і Георгій Степанович.

— Якщо школу Ростик закінчив із золотою медаллю, то в університеті з'явилися четвірки, — згадує батько. — А після другого курсу сина забрали до армії. Служив у Москві. Нас з дружиною навіть запрошували на присягу, де я виголошував слово від батьків.
Відслуживши два роки, син повернувся до університету. Окрім основних предметів, він добре знав англійську, на яку ми звертали особливу увагу, займався з репетиторами. Тож після закінчення університету Ростиславу запропонували роботу у агентстві «Рейтер»* з випробувальним терміном два місяці. Він працював кореспондентом по Україні і Молдові. А далі — місячні курси у Москві. Паралельно співпрацював у газеті «Факти і коментарі».

Згодом йому пропонують місце політичного оглядача «Рейтер» у Лондоні. Де тільки не довелося побувати Ростиславу: Іран, Ірак, Сирія, Північна і Південна Корея. Зустрічався із главами європейських держав. Найбільше вразила зустріч з папою Бенедиктом XVI.

— Ростислава запрошують в англійську службу Бі-бі-сі. Він єдиний з тих, хто працює за кордоном, кому було присвоєно звання заслуженого журналіста України, — із гордістю говорить батько. — Разом із дружиною, полячкою Анею, вони придбали будинок на околиці Лондона. Тихий такий, спокійний район. Аня і зараз працює у «Рейтер». Виховують доньку Марію. їй п'ятнадцятий рік. Володіє трьома мовами: англійською, українською та польською. Скоро онучці вступати. Раджу їй добре думати, перш ніж прийняти таке важливе рішення. Поки що вагається.

— У сина в гостях були?
— Була покійна дружина і син молодший Ярослав, а от мені не довелося. Все нехай-нехай. І донехаявся. Кілька років тому англійський уряд прийняв рішення не вести мовлення на країни колишнього соціалістичного табору, в тому числі і на Україну. Ростиславу видали річну зарплатню. Рік він прожив у Лондоні. А потім зрозумів, що не може без телебачення. Приїхав до Києва. Так і почалася його співпраця з каналом «1+1». Він став кореспондентом у Бельгії, а саме у Брюсселі — політичній столиці Європи.

— Давно був у Прилуках?
— Прилітав, як захворіла мама. А потім на її похорон.

— Що говорить син про ситуацію в Україні?

— Про політику він більше говорив ¡3 покійною мамою. А ми з ним на політичні теми не спілкуємось. Більше цікавлюсь, яку нього справи, як здоров'я.

* * *

Агентство «Рейтер» — одне з найбільших у світі міжнародних агентств новин і фінансової інформації.

Британська телерадіомовна корпорація, скорочено «Бі-бі-сі» — комплекс радіо-, інтернет- та телемовлення Великобританії.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №12 (1454)

Теги: політика, «ТСН», Ростислав Хотин, журналіст, Георгій Хотин, Прилуки, «1+1», «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект