Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Винахідник створив електричний верстат, який сам коле дроваВинахідник створив електричний верстат, який сам коле дрова

Борзнянський раціоналізатор Іван Оліфір, який встановив дизельні двигуни не тільки на «Таврію», але й на мотоцикли, винайшов ще й електричний верстат, який сам коле дрова.
— Машину дров я з помічником перерубую за годину, — говорить Іван Борисович. — Я накладаю колоди, а помічник тільки відгрібає порубані від дровоколки.

Ще в 1990-і Іван Оліфір дістав важку станину, встановив на неї восьмикіловатний електродвигун. Він крутить маховик та велетенський ланцюг з двома упорами. Ці упори швидко та дуже сильно пхають колоди на хрестоподібний ніж, який розколює їх начетверо.
— Підключити восьмикіловатний двигун до будинкової мережі складно, бо може не витримати мережа, — ділиться Іван Оліфір. — Зазвичай я беру дозвіл з електромереж і підключаюсь прямо до стовпа.

Найняти чоловіка, щоб порубав дрова, зараз коштує 100 гривень на день, плюс погодувати та дати пляшку горілки. Живий дроворуб упорується з причепом дров за два дні.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №1 (1339)

Теги: верстат, винахід, «Вісник Ч», Геннадій Гнип

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект