Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » П’ять плюсів і мінусів жіночого клімаксуП’ять плюсів і мінусів жіночого клімаксу

П’ять плюсів і мінусів жіночого клімаксу
Клімакс (у перекладі з латини — перебудова) — не хвороба, але багато жінок бояться його більше за хворобу. Проте і в клімаксі є і плюси, і мінуси.
Про особливості цього стану розповідає лікар-гінеколог Центру планування сім'ї Чернігівського міського пологового будинку Наталя Штопко.
— Є така думка, що клімакс починається у 35 років. Вона дискусійна. Базується на тому, що у жінок вже з 35-и помітні гормональні збої. Але більшість лікарів вважає, що початок клімактеричного періоду — це 40 років. До сорока ще лікують безпліддя.
Чим раніше починається менструація, тим раніше настане і клімакс. Як зрозуміти, що — вже? Рік немає місячних — значить, є клімакс.

Мінуси

1. Страждає серцево-судинна система. Після клімактеричного періоду жінки «доганяють» чоловіків за кількістю інфарктів.
2. Остеопороз. Кістки стають крихкими, ламкими. На рентгенівських знімках вони бувають аж прозорі.

3. Допікають приливи — несподівано кидає в жар, стає нічим дихати. У декого приливи бувають навіть на сьомому-восьмому(!) десятку. У декого приливів нема взагалі. Все залежить від фізичного стану жінки. Супутні хвороби, наприклад, цукровий діабет, перебіг клімаксу обтяжують.
Мучить нервозність. Усе дратує! Роздратованість — удень. Уночі — безсоння. Із депресивними станами, буває, і в психоневрологічну лікарню потрапляють.
З'являється животик. Кажуть, що під час клімаксу товстішають навіть від води. Хто був худий — округлюється. Хто був товстий — стає ще товстішим. Клімакс — найкращий час для розвитку сили волі. Щоб не товстішати вдень від води, треба увечері не наїдатися.

4. Починають рости вуса та борода. Зайвий ріст волосся (гірсутизм) теж пов'язаний із затуханням жіночих гормональних функцій.
5. Іноді під клімакс маскується вагітність.

У передклімактеричний період та під час клімаксу лібідо (статетивий потяг) може збільшуватися, а може й зменшуватися. Все залежить від рівня гормонів, стилю життя.
— Кожні три місяці бувають випадки, що приходить жінка після сорока, котра сплутала клімакс і вагітність, — розказує Наталя Штопко. — Думає, що затримка місячних пов'язана з клімактеричним станом. А вона на третьому місяці вагітності. Приблизно раз на рік буває випадок, коли приходять на прийом вагітні п'ятдесятирічні, і це серйозна проблема. Не кожна жінка хоче народжувати в п'ятдесят!

Якщо є підозра, що «залетіли», треба хоча б скористатися тестами на визначення вагітності. Купити в аптеці «Фрау-тест» або «Дует-тест». І терміново звернутися до лікаря.
У нормі у передклімактеричному періоді місячні мають повільно затухати. Місячні зменшуються, а проміжок між ними — подовжується. Відсутність місячних плавно переходить у... плюси клімаксу.

Плюси

1. Після сорока років частішають повторні шлюби.
— Жінка самостверджується матеріально, вона впевнена у собі і часто навіть одружується з чоловіком, молодшим за неї, — каже лікар Наталя Штопко.
Після сорока жінка може бути навіть більш сексуально активною, ніж у молодості. А справжні самці заховану сексуальну енергію відчувають на відстані, їх не обдуриш! Цей час не порівняти з періодом, коли організм виснажений вагітностями, годуванням, важкою роботою.
Сорок п'ять років — це вік, коли можна пробувати все. «Приміряти» різні зачіски, одяг, захоплення. Діти зазвичай уже виросли. Є професія, є робота, є вільний час після роботи. Жінка знає, чого хоче від життя.

2. При повній впевненості, що клімакс настав, не треба запобігати вагітності. Хоч у повторному шлюбі, хоч без шлюбу кохайся до нестями — і нічого тобі за це не буде!.. Ніяких дітей і ніяких абортів.
Можна:
1) Не вживляти спіраль.
2) Не носити в сумочці презерватив «про всяк випадок».
3) Не пити протизаплідні пігулки. І не схоплюватися серед ночі в холодному поту: «Забула-а!..»
4). Не купувати таблетки для хімічної атаки сперматозоїдів. Кладеш таблетку куди треба до початку сексу — і всім сперматозоїдам капець. Не всім чоловікам це до душі. Та й середовище, яке створює розчинена пігулка, трохи може нагадати... пральний порошок зі зниженим піноутворюванням.
5). Не рахувати дні безпечного сексу. Зазвичай це кілька днів до місячних і кілька днів — після.
Усе це така морока, що клімакс приходить, як визволення від монголо-татарського іга.

3. Не потрібні прокладки, тампони, тампакси.
Після критичного віку можна, нарешті, відчути на власній шкурі, як класно живеться чоловікам без місячних! І на зекономлені на прокладках гроші сходити в кіно. Або щомісяця купувати три шоколадки. З горіхами.
4. Якщо клімакс уже настав, він не настане вдруге. Це не нежить і не бронхіт, котрі можуть повторитися за життя неміряну кількість разів!
5. Чоловіки більше не чіпляються.

Снігопад, снігопад, якщо жінка попросить...

Щоб відстрочити клімакс, використовують компенсуючу гормональну терапію. Вона дуже популярна за кордоном.
— Але гормони призначає лікар. Після повного обстеження організму, — попереджує Наталя Штопко.
Народні методи омолоджування — чай із липи. Бо кажуть, що у липі є жіночі гормони.
Щоб полегшити перебіг клімаксу, вживають «трійчатку». Краплі валер'яни, глоду та собачої кропиви (пустирника) змішують у рівних пропорціях. По 20-30 крапель п'ють на ніч. Заспокоює, добре впливає на роботу серця.
Втішає, що навіть після закінчення місячних жіночі гормони ще десять років «працюють». Якщо займатися собою, старіння можна гальмувати.
— Усе залежить від жінки, — впевнена лікар. — На психологічний і фізичний стан впливає не так клімакс, як вихід на пенсію. Часто саме з виходом на пенсію жінка гостро відчуває самотність. Втрачає інтерес до життя, опускається, не слідкує за собою. Треба обов'язково шукати собі заняття.

Кровотечі можуть бути ознакою міоми або іншого захворювання

Близько 50% жінок у клімактеричному періоді скаржаться на надмірні кровотечі. Вони викликані як гормональною перебудовою організму, так і запальними процесами, міомами матки (доброякісна гормонозалежна пухлина), поліпами. Кровотечі небезпечні. Якщо за день витрачаємо пачку прокладок — це сигнал біди! Навіть за два-три дні можна втратити стільки крові, що організм важко буде привести,в норму.
У народі з кровотечами борються, п'ючи відвари кропиви дводомної, кори вишні, ягід калини. Та якщо кровотечу навіть вдається зупинити, наступна менструація знову може бути надмірною. Краще обстежитися у гінеколога, зробити ультразвукове дослідження.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №19 (1305)

Теги: клімакс, здоров'я, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект